Projekt eUsług realizowany przez Gminę Krosno Odrzańskie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 wkracza w decydującą fazę. Rusza wdrażanie aplikacji, która umożliwi mieszkańcom kontakt z Urzędem Miasta z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, pozwalając w ten sposób zaoszczędzić czas.

Atutem systemu jest możliwość korzystania z wielu usług w jednym miejscu. Aplikacja składa się z kilku modułów, jak:

• eZwiedzanie - moduł zawierający najciekawsze miejsca, obiekty, trasy i wydarzenia występujące w danej miejscowości;
• eBOI - elektroniczne biuro obsługi interesanta, umożliwia klientowi załatwienie spraw w urzędzie bez wychodzenia z domu;
• ePłatności - odpowiada za dokonywanie płatności elektronicznych. W łatwy i szybki sposób można opłacić wszystkie należności;
• eOdpady - moduł umożliwia zarejestrowanie licznika wody, sprawdzenie stanu i zgłoszenie awarii;
• ePowiadomienia - odpowiadają za przesyłanie powiadomień użytkownikom systemu.

Aplikacja umożliwi mieszkańcom np. złożenie deklaracji na wywóz odpadów komunalnych czy rejestrację dzieci do szkół i przedszkoli. Co ważne – nie trzeba będzie chodzić do urzędu, by sprawdzić na jakim etapie jest dana sprawa. Po zalogowaniu (każdy mieszkaniec będzie mieć możliwość założenia specjalnego e-konta) udostępniane będą decyzje w formie elektronicznej, a na życzenie realizowane będzie powiadamianie SMS o załatwionej sprawie, zaległościach lub innych sprawach urzędowych. W ramach e-usług będzie też działać moduł „usterka”, który daje możliwość zgłoszenia awarii, uszkodzenia infrastruktury na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Uruchomione zostanie także internetowe glosowanie w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

W trakcie Rybobrania czynne będzie stoisko promocyjne projektu, gdzie mieszkańcy, pod okiem fachowców będą mogli założyć e-konto. Będzie ono dostępne w sobotę od godz. 15.00 do 21.00 oraz w niedzielę od godz. 13.00 do 16.30. Spośród osób, które w trakcie imprezy dokonają rejestracji na platformie eUsług rozlosowane będą nagrody: smartfon Huawei P20 lite, czytnik Kindle, głośnik bezprzewodowy, słuchawki JBL, power bank, radio Lexon, długopisy, skipasy oraz kubki ceramiczne i termiczne. Organizatorem akcji jest firma Comp przy współpracy z fconnect.

roll up eUsugi v2 4