Najpierw Święto Karpia w Osiecznicy, natomiast za dwa tygodnie Dożynki Gminne. Sierpniowe weekendy, w połączeniu z imprezami dla młodzieży, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.
Tegoroczne dożynki w Gminie Krosno Odrzańskie będą miały charakter powiatowo – gminny i odbędą się w Czarnowie 25 sierpnia. Realizowane będą przy wsparciu z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Organizują je wspólnie Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Sołectwo Czarnowo, Centrum Artystyczno - Kulturalne Zamek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wspiera Powiat Spree-Neisse – partner projektu. Tradycją jest już, że mieszkańcy miejscowości będących gospodarzami dożynek, każdego roku stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej i prześcigają się w liczbie atrakcji. Tak będzie również w Czarnowie, gdzie oprócz Mszy Świętej, korowodu, ceremoniału dożynkowego, turnieju sołectw, czy występów kapel ludowych, dla gości przygotowano również loterię, w której główną nagrodą jest skuter. Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula podkreśla, że dożynki to największe i najważniejsze w roku święto, będące zwieńczeniem całorocznej, ciężkiej pracy rolników. – Ten tradycyjny bochen chleba to najwspanialszy symbol chłopskiej pracowitości, gospodarności oraz troski o lepsze jutro. Przepiękna polska tradycja nakazuje dzielić się chlebem. Ten gest jest wyrazem braterstwa, przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi. Pokazuje też na czym polega ludzka solidarność – dodaje włodarz. W podobnym tonie wypowiada się Starosta Krośnieński Mirosław Glaz, podkreślając, że święto plonów to czas odpoczynku po ciężkiej pracy, czas podziękowania za ten trud i wreszcie czas zabawy. – Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego powiatu oraz odwiedzających Powiat Krośnieński gości, aby wspólnie podzielić się chlebem i świętować w gronie najbliższych i przyjaciół. Program wydarzenia obfituje w ogrom atrakcji, a finałowa gwiazda wieczoru z pewnością porwie wszystkich do zabawy – dodaje. W trakcie święta plonów rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejsze kosze i wieńce dożynkowe.
Dożynki już w przyszłą sobotę, natomiast już dzisiaj zapraszamy do Osiecznicy, gdzie, po raz jedenasty odbędzie się Święto Karpia. Organizatorzy przygotowali 1500 kg ryby - wędzonej, z rusztu, smażonej, czy też w zupie, po węgiersku. Atrakcją kulinarną, którą warto spróbować będzie rosół z karpia. Oczywiście nie zabraknie występów artystycznych i konkursów z nagrodami. Impreza rozpoczyna się o godzinie 14.00 na boisku szkolnym.
O 18.00 zapraszamy natomiast na plażę w Łochowicach, gdzie odbędzie się jedna z najlepszych muzycznych imprez plenerowych tego lata. WooHooWice Project to wydarzenie, które jest tworzone z pasji do muzyki i dobrej zabawy! 9 DJ`ów, specjalny live act, tancerki, strefa gastronomiczna, scena z prawdziwego zdarzenia i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.