15 i 16 czerwca port rzeczny w Krośnie Odrzańskim ponownie tętnić będzie życiem.  Rybobranie na stałe wpisało się w kalendarz lubuskich imprez plenerowych.Dotychczasowe edycje przyciągnęły kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Jeśli jesteś osobą, która najpóźniej w dniu wyborów kończy 75 lat albo osobą posiadającą orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności możesz udzielić pełnomocnictwa do głosowania w swoim imieniu.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nauki w krośnieńskiej szkole muzycznej w której rozwijane są nie tylko muzyczne talenty i pasje, ale także twórcze myślenie, wytrwałość, systematyczność i umiejętność współpracy w grupie.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Zachęcamy do wywieszenia biało – czerwonej, ale także do wzięcia udziału w próbie bicia krośnieńskiego rekordu flagi państwowej. Tym razem podejmiemy ją 1 maja o godz. 16.00 na Placu Unii Europejskiej. Zapraszamy.

W związku z trwającym od dnia 8 kwietnia do odwołania strajkiem pracowników szkół i przedszkoli dla których organem prowadzącym jest Gmina Krosno Odrzańskie informujemy, że wszelkich danych dotyczących możliwości objęcia opieką wychowawczą dzieci w danym dniu udzielają dyrektorzy poszczególnych placówek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 9.00 w hali sportowej przy ul. Pocztowej.

Zgodnie z zapowiedziami Związku Nauczycielstwa Polskiego 8 kwietnia ma się rozpocząć bezterminowy strajk nauczycieli. Może on sparaliżować szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy. Z informacji przekazanych przez Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Krośnie Odrzańskim w Gminie Krosno Odrzańskie 95% pracowników biorących udział w referendum opowiedziało się za strajkiem, ma zamiar strajkować prawie cała załoga, nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy administracyjni, łącznie z kuchnią.

Burmistrz Krosna Odrzańskiego informuje, że w dniach 12-29 kwietnia 2019 roku na terenie gminy Krosno Odrzańskie odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.