Pan Grzegorz Kopacz – przewodniczący Krośnieńskiej Rady Seniorów – zaprasza w czwartek, 23 marca, o godz. 17:00 do Sali 1000-lecia w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim na spotkanie z prezesem Zachodniego Centrum Medycznego Panem Wojciechem Włodarskim. Podczas spotkania będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania związane z uruchomieniem szpitala powiatowego oraz poznać plany na funkcjonowanie placówki.

Informujemy, że przy Ośrodku Terapeutycznym „Horyzont Bis” w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Grobla nr 29 w każdy poniedziałek w godzinach 14.00–17.00 oraz od wtorku do czwartku w godzinach 14.00-18.00, funkcjonuje świetlica środowiskowa dla dzieci pn. „Klub Dromader”.

W piątek 24 marca 2017 r. na placu apelowym w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Poprzecznej 1 w Krośnie Odrzańskim obędzie się zbiórka krwi w ramach ekipy wyjazdowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

„Gmina Przyszłości 2017” – spotkanie w nowoczesnej, efektownej (i efektywnej) oprawie, podobnie jak krośnieński samorząd, z pewnością zachwyciło. Świadczy o tym frekwencja uczestników oraz entuzjastyczne opinie. Mieszkańcy, bowiem to właśnie im dedykowane jest to szczególne wydarzenie, mogli poznać najważniejsze odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jedno jest pewne – gmina Krosno Odrzańskie ma wizję dalszego rozwoju, którą systematycznie będzie realizować.

4 marca o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim odbędzie się kolejna edycja Babskiego Wieczoru. W tym roku Organizatorzy stawiają na muzykę, taniec i śpiew za sprawą rozrywkowego widowiska musicalowo-rewiowego Teatru Muzycznego FAME ze Szczecina.

Rybobranie – to bez wątpienia wydarzenie, które ponownie będzie się cieszyło ogromną popularnością. Szczegóły programu ujrzały światło dzienne podczas spotkania z cyklu „Gmina Przyszłości”.
IV edycja tej wyjątkowej imprezy muzyczno-kulinarnej zapowiada się wyjątkowo.

Było emocjonująco i z rozmachem. Właśnie taki jest bowiem Budżet Obywatelski. IV edycja inicjatywy została rozstrzygnięta podczas spotkania z cyklu „Gmina Przyszłości”.
Ale zacznijmy od początku. Od 1 do 30 listopada 2016 r. mieszkańcy zgłosili 11 propozycji zadań inwestycyjnych. Dwa z nich nie przeszły weryfikacji formalnej, w związku z czym, podczas głosowania, które trwało od 16 do 27 stycznia mogli wskazać 1 z 9 zadań do realizacji. W konsultacjach wzięło udział 8045 osób, co stanowi 54,00 % uprawnionych, czyli mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie, którzy ukończyli 16 rok życia.

W związku z uchwaloną 1 kwietnia 2016 r. ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej , Gmina Krosno Odrzańskie - jako jednostka samorządu terytorialnego – ma obowiązek – w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie tej ustawy (tj. do 2 września 2017 r.) – zmienić nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujące taki ustrój w inny sposób.