Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinie posiadającej przynajmniej trójkę dzieci, a także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka i wydawana jest bezpłatnie, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień, z których można skorzystać na terenie całego kraju oraz jest konkretną formą pomocy ułatwiającą funkcjonowanie rodzinom wielodzietnym. Jest to oferta różnorodna dotycząca kultury, rekreacji, transportu, usług i ofert handlowych. Dzięki karcie osoby z rodzin wielodzietnych otrzymają m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, zniżki w opłatach paszportowych oraz darmowe wstępy do parków narodowych. 

Obecnie zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 1000 podmiotów z różnych branż m.in.: spożywczej, odzieżowej, księgarskiej, paliwowej, energetycznej. Partnerami Karty zostały już ogólnokrajowe znane firmy takie jak: sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Orlen, ale również wiele firm lokalnych m.in.: Centrum Sportowo – Rehabilitacyjne „Słowianka” w Gorzowie Wlkp., Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i Niepubliczny Żłobek "Rybki" w Sławie.

Poniżej do pobrania :

• informator: Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny,
• odnośnik do interaktywnego formularza dla zainteresowanych podmiotów: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/formularz-zgloszenia-kdr

Kontaktów do pracowników LUW zajmujących się Kartą:
• Agnieszka Kostrzewa (tel. 95 7 115 176),
• Izabela Ciepuch (tel. 95 7 115 167),
• Beata Kropidłowska (tel. 95 7 115 169)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Interaktywny formularz dostępny jest również na stronie www.rodzina.gov.pl,