Od oficjalnych uroczystości po zabawy muzyczne, zawody sportowe, grillowanie i bicie rekordu długości flagi. Do tego wieczorne spotkania w porcie rzecznym przy muzyce i potrawach z grilla oferowanych przez spółdzielnię socjalną „Rzeka”.

Większość imprez – jak to w przypadku majówki – wymaga jednej rzeczy. Pogody. Ta jednak ma dopisywać, więc warto przyjrzeć się kalendarzowi imprez przygotowanych w Krośnie Odrzańskim i zarezerwować sobie terminy. Cykl zaczyna się już w sobotę, 28 kwietnia rajdem rowerowym „Polami Nadziei”, którego trasa zaplanowana jest do Ciemnic i z powrotem (start przy Urzędzie Skarbowym o godzinie 10.00). Podobny rajd, tym razem do Rzeczycy i z powrotem wieńczy dziewięciodniową majówkę (rozpocznie się 6 maja, także przy Urzędzie Skarbowym o godzinie 10.00). Skąd nazwa „Pola Nadziei”? Danuta Cierpisz, współorganizatorka imprezy opowiada o wieloletniej współpracy i kwestowaniu na rzecz zielonogórskiego hospicjum Lady Ryder of Warsaw. W miesiącach jesiennych, wrześniu i październiku, odbywa się kwestowanie na rzecz placówki połączone z sadzeniem, w wybranych miejscach, żonkili. Wiosną za to rowerzyści jadą oglądać nasadzenie. Rajdy są profesjonalnie zorganizowane, prowadzone przez uprawnionych przodowników turystyki kolarskiej PTTK. Co ciekawe – odbywają się nawet w niepogodę.
Ostatnia sobota kwietnia rozpocznie cykl spotkań muzycznych przy Bulwarze Św. Jana Pawła II. Codziennie, do soboty, 5 maja, od godziny 18.00 do 22.00 w krośnieńskim porcie będzie można posłuchać nie tylko dobrej muzyki, ale raczyć się gastronomicznymi pysznościami. W niedzielę, 29 kwietnia, fani tańca i grillowania spotykają się na boisku przy hali OSiR. Tam, od godziny 16.00, organizatorzy zaplanowali nietypowe połączenie – widowiskową uliczną bitwę taneczną oraz grillowanie. Sprzęt zostanie zapewniony, trzeba przynieść ze sobą tylko coś na ruszt.
Krośnieńską tradycją jest już bicie rekordu długości polskiej flagi. To oczywiście 2 maja. Środa zapowiada się emocjonująco – już o 14.00 można zajrzeć do portu, bowiem o tej godzinie rozpoczynam piknik z animacjami dla dzieci – mówi Tomasz Miechowicz, dyrektor CAK Zamek. Będą koncerty, Bieg Niepodległości na 1918 metrów, muzyczne spotkania na bulwarze i wspólna zabawa w łączeniu w jedną, długą – przyniesionych flag. W ubiegłym roku po pomiarze odnotowano sukces – 217,6 m. Dzień później odbędą się uroczystości patriotyczne. 3 Maja to bardzo ważny dzień w historii Polski, zachęcam do udziału w Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz późniejszym uczczeniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – podkreśla burmistrz Marek Cebula.
Amatorzy kina pod chmurką także będą mieli swoją atrakcję – w piątek, 4 maja, na parkingu przy zamku będzie można obejrzeć film Rocky z samochodu. Cały program dziewięciodniowej majówki prezentujemy na plakacie poniżej.

Document page 001 2