24 maja 2018 r. w Krośnie Odrzańskim odbędą się warsztaty dla młodzieży w ramach kampanii "Młodzi on Life". Jest to projekt skierowany do młodych osób z regionu, którzy chcą działać lokalnie, aktywnie rozwijać swoją karierę zawodową, poznać nowoczesne rozwiązania prowadzenia komunikacji w Internecie oraz dostępnych branżowych narzędzi i mediów.

Podczas ośmiogodzinnych intensywnych warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie podejmować działania w ramach lokalnej społeczności, jak budować zespół, jak wejść i poruszać się na rynku pracy, podnosić kwalifikacje i umiejętności związane ze ścieżką swojej kariery.

Głównym celem warsztatów jest zachęcenie młodzieży do podejmowania działań w ramach lokalnej społeczności, budowania zespołu i propagowania idei w regionie. Oprócz głównych celów, uczestnicy zrealizują także mniejsze, równie ważne, takie jak: poznanie narzędzi ułatwiających pracę nad projektem, inicjatywą lub przedsięwzięciem, poznanie sposobów na pozyskiwanie środków finansowych na działania projektowe, wykorzystanie mediów społecznościowych do tworzenia społeczności, budowanie strategii komunikacji, planowanie celów i mierzenie ich efektów.
Warsztaty będą podzielone na 2 części tematyczne.

Część 1 - "Ja jako lider w środowisku" - w tej części młodzież poświęci czas na poznawanie swojego potencjału i roli pełnionej w grupie.
Warsztaty będą interaktywne, co oznacza, że nie będzie to kolejny nudny wykład, a przygoda edukacyjna pełna ogromnej dawki wiedzy, ćwiczeń i wzajemnych interakcji, aby wycisnąć z tego czasu jak najwięcej korzyści.
Dodatkowo młodzież będzie nabywać i rozwijać różne umiejętności. Zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- jakie są moje mocne strony,
- co jeszcze powinienem zrobić, aby poczuć się pewniej w roli lidera,
- na czym polega skuteczna komunikacja.
- jak działać na "swoim podwórku",
- jak motywować siebie i innych do działania,
- jak badać lokalne potrzeby,
- z kim warto nawiązać współpracę, żeby działać skuteczniej i na szerszą skalę,
- praktyczna wiedza przydatna w pracy i przy podjęciu działalności gospodarczej,
- jak nie dać się oszukać, informacje o kredytach, szczegółach umów z korporacjami,
- jak obserwować trendy na rynku, jak tworzyć i utrzymywać jakość.

krosno odrzańskie

Część 2 - "Grupa w działaniu" - celem jest zaangażowanie młodych ludzi w działania na rzecz lokalnej społeczności. Nastąpi dalsze praktyczne rozwijanie umiejętności zdobytych podczas warsztatów "Ja, jako lider w środowisku". W tej części uczestnicy dowiedzą się jak zbudować pracowity zespół?
Podczas warsztatów omówione zostaną także kanały komunikacji oraz sposoby na wyselekcjonowanie tych, które najlepiej sprawdzą się dla wybranej grupy docelowej. Prowadzący uwrażliwią uczestników na konieczność uważnego wyboru mediów społecznościowych, których popularność i zastosowanie zmieniają się nieustannie. Poruszona zostanie także kwestia wspierania działań poprzez content marketing, czyli prowadzenie bloga, strony WWW oraz odpowiednie media społecznościowe.
Omówione zostaną narzędzia pomocne podczas realizacji każdego etapu działań, które zapewnią im lepszą skuteczność i staną się podstawą do analiz i wyciągania wniosków:
- FACEBOOK - menadżer reklam, grupy, wydarzenia, statystyki, ankiety
- INSTAGRAM - integracja z kontem na Facebooku, statystyki, zwiększanie zasięgu hashtagami i wykorzystanie User Generated Content (treści generowanych przez innych użytkowników)
- TWITTER - specyfika komunikacji, zwiększanie zasięgu hashtagami, możliwości związane z angażowaniem się w życie lokalnej społeczności
- GOOGLE ANALYTICS - odsłony, odwiedziny i współczynnik odrzuceń - dane ogólne, zainteresowania, pozyskiwanie
- GOOGLE ADWORDS -zalety płatnych kampanii, struktura kampanii w koncie AdWords, budżet kampanii - jak go ustalać, planer słów kluczowych
- TRELLO - narzędzie do usprawniania komunikacji w zespole i rozdzielania zadań
- GOOGLE DRIVE, DROPBOX - darmowe narzędzia do udostępniania plików

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Liczba uczestników to max.
30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są tylko dla młodzieży ze szkół z województwa lubuskiego.

Zapisy są przyjmowane poprzez stronę internetową:
https://warsztatkrosnoodrzanskie.evenea.pl/

Ważna uwaga od organizatorów!
Jednorazowo można „kupić” jeden bilet – jest on przypisany do ucznia (jeśli opiekun będzie chciał zapisać większą liczbę uczniów, musi ponownie wejść w link na dany warsztat).

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej:
https://warsztatkrosnoodrzanskie.evenea.pl/