Tego jeszcze nie było – na tym wydarzeniu, w turnieju bojowym rycerze będą walczyć o prawdziwą sztabkę złota. To nie żart, a nagroda gwarantuje, że walki toczyć się będą „do ostatniej kropli krwi”. Przed nami weekendowe zmagania podczas Turnieju Rycerskiego w Krośnie Odrzańskim.

Już w tę sobotę, o godzinie 14.00 na Zamku Piastowskim odbędzie się impreza, która przeniesie nas w czasy średniowiecza. Odbędą się warsztaty dawnego rzemiosła, w tym m.in. tkanie krajek na bartku (goście przekonają się co to oznacza w praktyce), przędzenie na wrzecionie, tkanie sznurków i bransoletek, warsztaty garncarskie i wikliniarskie. Widowiskowo zapowiada się turniej bojowy oraz pokazy jazdy konnej zręcznościowo-sprawnościowej. Jeżeli ktoś czuje się dobrze w strzelaniu z łuku – zapraszamy na godzinę 15.00, wtedy rozpoczniemy turniej łuczniczy dla widzów – mówi dyrektor CAK Zamek, Tomasz Miechowicz dodając, że nawet bez zdolności i talentu warto wziąć w nim udział ze względu na dobrą zabawę. Podobnie zresztą jak w przypadku nauki dawnych tańców. 

Turniej Rycerski jest jednym z głównych punktów kalendarza imprez i wydarzeń kulturalnych gminy Krosno Odrzańskie i dla wielu mieszkańców województwa – widowiskiem, na którym trzeba po prostu być. Tradycyjnym elementem imprezy jest inscenizacja zdobywania zamku. W sobotę, po godzinie 18.00 zamek zamieni się w pole bitwy, które co roku jest miejscem, gdzie polegnie wielu rycerzy, a tylko najdzielniejsi będą mogli cieszyć się z triumfu. Drugi dzień imprezy ma swój początek w samo południe. Niedziela gwarantuje wspaniałą zabawę także dla dzieci, dla których przygotowano mini turniej rycerski. Dla dorosłych za to odbędzie się turniej łuczniczy, będzie pokaz średniowiecznej mody i finał turnieju rycerskiego, po którym zwycięzca odbierze pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej. Tego dnia odbędzie się również akcja charytatywna, z której środki zostaną przeznaczone na leczenie 5-letniego Rafałka, walczącego z glejakami mózgu.

Zdjęcie
Sobota i niedziela to czas wielkich bitew w Krośnie Odrzańskim. Szczegóły imprezy na www.cak-zamek.pl 

 41413717 1931835360189022 7998713832396554240 n 1