Gmina Krosno Odrzańskie jest finalistą internetowego plebiscytu NIVEA „Podwórko marzeń”. Możemy w nim wygrać dla krośnieńskich maluchów plac zabaw rozwijający fizycznie i kreatywnie. Pierwszy krok został zrobiony, został drugi – głosowanie.


Walczymy o to, by znaleźć się w dwudziestce samorządów, które otrzymają ten wspaniały prezent. Zbudowany jest on z trzech stref. Pierwsza, dla naukowców, składa się z planetarium, które na stronie organizatora jest opisane: „Gwiezdne konstelacje, mapa Ziemi, układ słoneczny. W wewnętrznej części znajduje się sklepienie nieba z układem gwiazd”. Poza tym w części naukowej jest rowerek, który zamienia energię kinetyczną w elektryczną, jest piaskownica z transportem ładunku, a także zegar słoneczny. Dla amatorów wysiłku fizycznego jest „kubik wspinaczka” rozwijający koordynację ruchową, zwinność oraz orientację w przestrzeni. W tej części ulokowano także urządzenie do balansowania, huśtawkę bocianie gniazdo, grę Twister, skok w dal, trasę do gry w kapsle, a także trampolinę. Podwórko dla artystów – trzecia strefa placu zabaw - to tablice muzyczne oraz bębny. Znajduje się tam także scena do organizacji przedstawień teatralnych oraz tuba do rozmawiania dla sześciu osób.

Co trzeba zrobić, by wymarzone Podwórko Talentów warte kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało zbudowane w centrum Krosna Odrzańskiego?

Należy wejść na stronę internetową www.podworko.nivea.pl.

Potem należy znaleźć lokalizację Krosno Odrzańskie, zalogować się i zagłosować.
Można oddać jeden głos w ciągu jednej doby, więc trzeba głosować codziennie.
Walka o Podwórko Nivea trwa do 31 lipca.