Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zwraca się z prośbą do właścicieli firm o wypełnienie ankiety na potrzeby badania rynku i analizy popytu przedsiębiorców w obszarze badań i rozwoju z zakresu innowacyjnego przemysłu pod kątem planowanej do realizacji inwestycji Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze/Nowym Kisielinie.

Uwaga Przedsiębiorco! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.

Zapraszamy do składania ofert na realizację zadania pn. „Rozbudowa z przebudową i termomodernizacją budynku Przedszkola Nr 3 w Krośnie Odrzańskim”. Szczegóły przetargu dostępne są na:

Inspektorat ZUS w Krośnie Odrzańskim zaprasza lekarzy na szkolenie dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wystawiać e-ZLA na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), jakie są sposoby jego podpisywania oraz jakie są korzyści wystawiania zwolnień elektronicznych. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2018 roku.
Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 68 383 87 46 wew. 16.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zaprasza przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego zaprezentuje bieżącą działalność oraz aktualne możliwości sfinansowania rozwoju firmy, dofinansowania promocji gospodarczej, czy dotacji na podnoszenie kwalifikacji pracowników. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2018 r. w Zamku Piastowskim.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zwraca się z prośbą do przedsiębiorców o wypełnienie ankiety dotyczącej planów rozwojowych na lata 2018-2023 w obszarze badań i rozwoju.

1 stycznia 2018 roku zmienią się zasady opłacania obowiązkowych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorca będzie regulował całą należną kwotę na jedno, przypisane danemu płatnikowi konto. Rozksięgowaniem będą zajmować się pracownicy ZUS.

14 listopada 2017 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Skarbowym w Krośnie Odrzańskim odbędzie się bezpłatne szkolenie w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). 21 i 28 listopada 2017 r. przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w dniach otwartych, które w całości będą poświęcone nowym zasadom rozliczania się z fiskusem.