Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) ogłosił, że na terenie Gminy Krosno Odrzańskie występuje niekorzystne zjawisko atmosferyczne – susza.

Według IUNG suszą objęte są wszystkie monitorowane grupy i gatunki upraw: zboża jare, ozime, krzewy owocowe, truskawki, rzepak i rzepik, rośliny strączkowe, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, drzewa owocowe, warzywa gruntowe, tytoń, burak cukrowy, ziemniaki i chmiel. Wojewoda Lubuski na wniosek Gminy Krosno Odrzańskie w dniu 27 czerwca br. powołał Komisję do oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na terenie Naszej Gminy, spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy. Rolnicy z terenu Gminy Krosno Odrzańskie mogą już składać wnioski o oszacowanie strat w siedzibie Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. Wniosek o oszacowanie strat jest dostępny pod poniższym linkiem: 

http://bip.wrota.lubuskie.pl/ugkrosnoodrzanskie/procedury/93/127/Wniosek_o_szacowanie_szkod_powstalych_w_zwiazku_z_wystapieniem_niekorzystnego_zjawiska_atmosferycznego/# 

Innych, szczegółowych informacji dotyczących suszy na terenie Gminy Krosno Odrzańskie można uzyskać
pod numerami telefonu: 68 410 9764. tel. kom. 510 489 959, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..