• Platforma Zakupowa

    Wychodząc naprzeciw zmianom prawnym, które wymuszają elektronizację zamówień publicznych Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim uruchomił Platformę Zakupową

  • Zmiany w opłatach za odpady komunalne

    Od 1 maja obowiązywać będzie nowy system naliczania opłat za odpady komunalne. Zachęcamy do lektury przygotowanych informacji, gdzie w formie pytań i odpowiedzi wyjaśniamy szczegóły związane z funkcjonowaniem nowego systemu.

  • INFORMACJA NA TEMAT UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO

    Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

  • KORONAWIRUS - Komunikaty Urzędu
  • Krośnieński Parasol Antykryzysowy

    Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim na wniosek Burmistrza Marka Cebuli przyjęła pakiet pomocy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

  • Transportowy raj podatkowy

    Dzięki temu, wysokość stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie Gminy Krosno Odrzańskie od 1 stycznia 2016 r., będzie konkurencyjna nie tylko na terenie Województwa Lubuskiego, ale również na terenie kraju.

  • ODREaguj w Krośnie!

    Szukasz pomysłu na weekendowy relaks? Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej prezentacji ofert spędzania wolnego czasu w Krośnie Odrzańskim i okolicach!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 21 października 2020 roku rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach części 2 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, które można składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do WFOŚiGW, powinna uzyskać, do dnia złożenia wniosku, od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (zgodnie z miejscem jej zamieszkania) zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego. W przypadku naszej Gminy, przedmiotowe zaświadczenia wydawane będą przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośnie Odrzańskim z siedzibą ul. Piastów 10 H.  

Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Części 2 Programu jest uwarunkowane posiadaniem ww. zaświadczenia.

Aktualne dokumenty związane z Programem Czyste Powietrze znajdują się w Portalu Beneficjenta: https://portal.wfosigw.zgora.pl/wymagana-dokumentacja

 

Ponadto na stronie Funduszu znajduje się artykuł dotyczący zmian, które obowiązują od 21.10.2020 r.: https://www.wfosigw.zgora.pl/artykul/strona-glowna-aktualnosci-programy/wyzsze-dotacje-i-wieksza-wspolpraca-z-gminami-rusza-druga

Ulotka informacyjna - POBIERZ .pdf