• Platforma Zakupowa

  Wychodząc naprzeciw zmianom prawnym, które wymuszają elektronizację zamówień publicznych Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim uruchomił Platformę Zakupową

 • Zmiany w opłatach za odpady komunalne

  Od 1 maja obowiązywać będzie nowy system naliczania opłat za odpady komunalne. Zachęcamy do lektury przygotowanych informacji, gdzie w formie pytań i odpowiedzi wyjaśniamy szczegóły związane z funkcjonowaniem nowego systemu.

 • INFORMACJA NA TEMAT UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO

  Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

 • KORONAWIRUS - Komunikaty Urzędu
 • Krośnieński Parasol Antykryzysowy

  Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim na wniosek Burmistrza Marka Cebuli przyjęła pakiet pomocy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Transportowy raj podatkowy

  Dzięki temu, wysokość stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie Gminy Krosno Odrzańskie od 1 stycznia 2016 r., będzie konkurencyjna nie tylko na terenie Województwa Lubuskiego, ale również na terenie kraju.

 • ODREaguj w Krośnie!

  Szukasz pomysłu na weekendowy relaks? Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej prezentacji ofert spędzania wolnego czasu w Krośnie Odrzańskim i okolicach!

Krosno Odrzańskie od kilku lat rozwija kontakty zagraniczne z miastami partnerskimi – Schwarzheide i Bremervőrde w Niemczech oraz Karcag na Węgrzech. Współpraca ta ma na celu nie tylko integrację różnych środowisk, ale także umożliwia ubieganie się o środki europejskie zarezerwowane na wsparcie działań zmierzających do szerzenia integracji i budowania społeczeństwa europejskiego świadomego dorobku dziejowego różnych państw i narodów.
Współpracy zagranicznej prowadzonej przez Gminę Krosno Odrzańskie przyświeca idea stworzenia stałych podstaw dla wielostronnych inicjatyw w różnych obszarach życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Ponadto celem partnerów jest zainicjowanie spotkań pomiędzy obywatelami obu miast i mającymi w tych miastach swoje siedziby instytucjami, przedsiębiorstwami i stowarzyszeniami, ich wspieranie w miarę swoich sił oraz podejmowanie działań dla uzyskania porozumienia na płaszczyźnie stosunków międzyludzkich i dla dobra swoich obywateli.
Nawiązane partnerstwa owocują wieloma wspólnie zrealizowanymi projektami, stwarzającymi kolejne okazje do wymiany doświadczeń i pozwalającymi na integrację społeczeństw. Wielopłaszczyznowa współpraca zagraniczna prowadzona przez Gminę Krosno Odrzańskie zyskuje często wsparcie finansowe pochodzące ze źródeł zewnętrznych, tj. Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”, Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, czy Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
 
Płaszczyzny współpracy:
  • Gospodarka
  • Kultura
  • Promocja regionu i turystyka
  • Edukacja europejska
  • Sport