Grafika zawiera zdjęcie rowerzysty na torze pumptrack oraz napis Krosno Odrzańskie kocha rower i datę 17.07.2021.

W sobotę, 17 lipca o godzinie 12:00 w Parku Tysiąclecia Fundacja KULT organizuje po raz drugi zawody na pumptracku. Zapraszamy wszystkich posiadaczy rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek, aby wzięli udział we wspólnej zabawie! Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody. Z myślą o tych, którzy nie mają własnego sprzętu, na miejscu czynna będzie wypożyczalnia rowerów i kasków.

Obraz zawiera grafiki młodych ludzi wraz z napisem własna firma start dla młodych i informacjami o naborze

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem wspólnie z LGD Zielone Światło prowadzi rekrutację do projektu pt.: "Własna firma - start dla młodych" - w ramach Osi Priorytetowej: I Rynek pracy otwarty dla wszystkich.

Na zdjęciu umieszczono grafikę z ludźmi na plaży oraz napis Laboratorium Rejs, 12-16 lipca Gostchorze, zapraszamy

W Gostchorzu zacumuje Statek Kultury, czyli pierwsze w Polsce mobilne centrum kultury na wodzie. Od 12 do 16 lipca odbędą się na nim bezpłatne warsztaty filmowe dla dzieci powyżej 12 roku życia w ramach 9. edycji projektu Laboratorium Rejs.

Na grafice widać grupę ludzi oraz napisy Spisz się w Urzędzie Miasta 12-16 lipca od 16.00 do 20.00 oraz Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Od 12 do 16 lipca (poniedziałek - piątek) od 16.00 do 20.00 w Urzędzie Miasta, przy ul. Parkowej 1 dyżurować będzie rachmistrz spisowy. Zapraszamy do skorzystania z okazji i wypełnienia obowiązku, jakim jest udział w spisie powszechnym. Wypełnienie arkuszu spisu trwa około 10 minut. Niezbędna do tego jest znajomość nr PESEL swojego i domowników.

Okładka raportu o stanie gminy za 2020 r.

Informujemy, że Raport o stanie Gminy Krosno Odrzańskie za 2020 rok, w oparciu o art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym, zostanie przedstawiony podczas sesji Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim, która zaplanowana została na 29 czerwca 2021 r. na godz. 9.00.

W niedzielę, 30 maja, podczas Festiwalu Smaków Świata na Placu Unii Europejskiej czynne będzie Mobilne Biuro Spisowe. Czekając na burgera będzie można usiąść przy komputerze i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze od godz. 11.00 uruchomi stanowiska, przy których, z pomocą uprawnionych do tego osób, można będzie wypełnić formularz spisowy. Niezbędna do tego jest znajomość nr PESEL (swojego i domowników). Wystarczy bowiem, że udział w spisie weźmie jedna osoba mieszkająca pod danym adresem, która poda nr PESEL swoich domowników, zwalniając ich tym samym z obowiązku wypełniania odrębnego formularza. Stoisko czynne będzie do godziny 16.00.

Pamiętajmy, że spis jest obowiązkowy, a udział w nim daje możliwość wygrania atrakcyjnych nagród w loterii, w tym samochodu.

27 maja Radni Rady Miejskiej jednogłośnie zdecydowali o nadaniu tytułu Honorowy Obywatel Miasta Krosna Odrzańskiego Pani Kazimierze Potockiej.