szczepionka covid

Od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, będą mogły przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 . W nocy z 19 na 20 kwietnia ruszyła rejestracja. Dla osób, które spełniają wszystkie warunki, system automatycznie wystawi skierowanie.

Miniatura przedstawia napis Dzień Kobiet na tle tulipanów.

Zapraszamy do skorzystania z okazji świętowania Dnia Kobiet z krośnieńskimi instytucjami. Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje 8 marca Dzień Kobiet na sportowo.

Miniatura przedstawia burmistrza Marka Cebulę i skarbnika Ilone Ogiba podpisujących dokumenty

Po niemal 6 latach wyczekiwania, przebudowa drogi na odcinku Chyże – Gostchorze staje się faktem. To jedna z ważniejszych dróg gminnych, będąca alternatywą dla głównej trasy między Krosnem Odrzańskim a Gostchorzem.

Rok 2022 przyniósł wiele zmian w funkcjonowaniu zarówno indywidulanych gospodarstw domowych, jak i samorządów. Jednym z wrażliwych obszarów jest ten związany z odpadami komunalnymi. Zmieniające się dynamicznie i niezależnie od samorządów przepisy prawa, rosnące opłaty w zakładach zagospodarowania odpadów, wzrost cen obserwowany na każdym kroku – to wszystko rodzi konieczność podejmowania działań zaradczych.

Maseczka ochronna

Rozpoczęła się dystrybucja maseczek wśród mieszkańców województwa lubuskiego. 83.500 szt. trafiły do naszej Gminy. Każdy mieszkaniec może otrzymać bezpłatnie pięć maseczek. Można je odbierać w godzinach pracy Urzędu Miasta w holu przy wejściu głównym. Maseczki przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Czyste powietrze - twój wybór

25 stycznia 2022 r. ruszyła nowa - trzecia część programu „Czyste Powietrze” z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł maksymalnej dotacji (przy 90% kosztów kwalifikowanych) dla wnioskodawców o dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Szef Obrony Cywilnej Gminy Krosno Odrzańskie informuje, że w dniu 16 grudnia 2021 r. od godz. 12.00 do godz. 12.30 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Próba ma na celu sprawdzenie sprawności funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania.

Roboty drogowe

W związku z prowadzoną inwestycją „Przebudowa mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim” wykonawca robót firma STRABAG Sp. z o.o. informuje, że od dnia 22 listopada 2021 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Murnej w Krośnie Odrzańskim. W celu wykonania robót część ulicy zostanie wyłączona z ruchu pieszego i kołowego. Wjazd na ul. Murną będzie możliwy od strony mostu na długości ok. 40 oraz od strony ul. Menniczej. Wszystkich kierujących prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.