znak drogowy - remont drogi

Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT Sp. z o.o., wykonawca zadania „Remont nawierzchni drogi krajowej nr 29 na odcinku Placu Św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim" informuje, że z dniem 28 września 2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 29 oraz na drogach gminnych zlokalizowanych wokół Placu Św. Jadwigi Śląskiej. Wszystkich kierujących prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Infografika która przedstawia dzika

w związku z istniejącym na terenie Gminy Krosno Odrzańskie zagrożeniem występowania choroby wirusowej u dzików tzw. Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), przypominamy o przestrzeganiu zasad mających na celu zminimalizowanie ryzyka ewentualnego rozprzestrzeniania się tej choroby, określonych w ulotce opracowanej przez Główny Inspektorat Weterynarii, którą można pobrać pod linkiem:https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Bioasekuracja-o-czym-należy pamietac/idn:1415

 

Burmistrz podpisuje umowę partnerską z burmistrzem

W jednym z miast za zachodnią granicą stoi tablica z herbem Krosna Odrzańskiego. Ma być symbolem przyjaźni, która łączy mieszkańców obu państw. Mowa o niemieckim Schwarzheide. Pod koniec sierpnia w Krośnie Odrzańskim podpisano umowę ustalającą plan współpracy w kolejnym roku. Wyjątkowym.

klucze do mieszkań

Przyszłość rysuje się w jaśniejszych barwach dla rodzin, które w poniedziałek, 1 września odebrały klucze do nowych mieszkań socjalnych przy ul. Pocztowej w Krośnie Odrzańskim. Budynek będący elementem szeroko zakrojonego planu rewitalizacji dolnej części miasta został wyremontowany, a pięć z ośmiu mieszkań zostało już przeznaczone dla osób, które potrzebowały nowego lokum.

Walka rycerska

Walecznie, jednak z zachowaniem środków ostrożności. Krosno Odrzańskie zaprasza na Turniej Rycerski, który odbędzie się w przyszły weekend, 19 i 20 września. Doświadczenie pokazuje, że odbywający się od jedenastu lat turniej jest wspaniałą okazją do tego, by spędzić miło czas, przy okazji wykonując własnoręcznie np. wiklinowe koszyczki.

Nie możesz spisać się sam? Odwiedź Punkt Spisowy w siedzibie gminy

Drogi rolniku, jeśli nie masz możliwości spisania się przez Internet u siebie w domu, czy to za pomocą komputera, czy też przez smartfona - skorzystaj z naszej pomocy! W siedzibie gminy znajduje się PUNKT SPISOWY. Jest to specjalnie dla Ciebie przygotowane stanowisko z dostępem do internetu.

Zdjęcie przedstawia bawiące się dzieci w przedszkolu

Informujemy, że w dniu 1 września, po zmianie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, wszystkie przedszkola rozpoczynają pracę bez żadnych ograniczeń co do liczby dzieci w grupach.

W związku ze zrzeczeniem się funkcji Sołtysa oraz brakiem kandydatów na Sołtysa na zebraniu wyborczym, które odbyło się 26 sierpnia 2020 r. Burmistrz Krosna Odrzańskiego zarządził kolejne wybory przedterminowe Sołtysa Sołectwa Retno. Zebranie wiejskie odbędzie się 6 września 2020 r. o godz. 17.30 w świetlicy wiejskiej w Retnie.