Przechodząca przez naszą Gminę fala wezbraniowa na Odrze przekroczyła już stan alarmowy i wynosi 375 cm. Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu przewiduje, że poziom wody może wzrosnąć o około 50 cm powyżej stanu alarmowego i wyniesie ok. 399 cm. Taki stan powoduje wylewanie się wody na łąki na polderze połupińskim oraz zagrożenie występowania lokalnych podtopień w najniżej położonych terenach naszego miasta. Sytuacja powodziowa jest na bieżąco analizowana a kolejne komunikaty dotyczące aktualnego stanu Odry oraz ewentualnych zagrożeń będą przekazywane mieszkańcom Gminy Krosno Odrzańskie.

Nie możesz spisać się sam? Odwiedź Punkt Spisowy w siedzibie gminy

Drogi rolniku, jeśli nie masz możliwości spisania się przez Internet u siebie w domu, czy to za pomocą komputera, czy też przez smartfona - skorzystaj z naszej pomocy! W siedzibie gminy znajduje się PUNKT SPISOWY. Jest to specjalnie dla Ciebie przygotowane stanowisko z dostępem do internetu.

znak drogowy - remont drogi

Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT Sp. z o.o., wykonawca zadania „Remont nawierzchni drogi krajowej nr 29 na odcinku Placu Św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim" informuje, że z dniem 28 września 2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 29 oraz na drogach gminnych zlokalizowanych wokół Placu Św. Jadwigi Śląskiej. Wszystkich kierujących prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Infografika która przedstawia dzika

w związku z istniejącym na terenie Gminy Krosno Odrzańskie zagrożeniem występowania choroby wirusowej u dzików tzw. Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), przypominamy o przestrzeganiu zasad mających na celu zminimalizowanie ryzyka ewentualnego rozprzestrzeniania się tej choroby, określonych w ulotce opracowanej przez Główny Inspektorat Weterynarii, którą można pobrać pod linkiem:https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Bioasekuracja-o-czym-należy pamietac/idn:1415

 

Burmistrz podpisuje umowę partnerską z burmistrzem

W jednym z miast za zachodnią granicą stoi tablica z herbem Krosna Odrzańskiego. Ma być symbolem przyjaźni, która łączy mieszkańców obu państw. Mowa o niemieckim Schwarzheide. Pod koniec sierpnia w Krośnie Odrzańskim podpisano umowę ustalającą plan współpracy w kolejnym roku. Wyjątkowym.

klucze do mieszkań

Przyszłość rysuje się w jaśniejszych barwach dla rodzin, które w poniedziałek, 1 września odebrały klucze do nowych mieszkań socjalnych przy ul. Pocztowej w Krośnie Odrzańskim. Budynek będący elementem szeroko zakrojonego planu rewitalizacji dolnej części miasta został wyremontowany, a pięć z ośmiu mieszkań zostało już przeznaczone dla osób, które potrzebowały nowego lokum.

Walka rycerska

Walecznie, jednak z zachowaniem środków ostrożności. Krosno Odrzańskie zaprasza na Turniej Rycerski, który odbędzie się w przyszły weekend, 19 i 20 września. Doświadczenie pokazuje, że odbywający się od jedenastu lat turniej jest wspaniałą okazją do tego, by spędzić miło czas, przy okazji wykonując własnoręcznie np. wiklinowe koszyczki.

Zdjęcie przedstawia bawiące się dzieci w przedszkolu

Informujemy, że w dniu 1 września, po zmianie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, wszystkie przedszkola rozpoczynają pracę bez żadnych ograniczeń co do liczby dzieci w grupach.