Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskie sporządza listę osób, które wyrażają chęć zakupu węgla importowanego przez spółki Skarbu Państwa. Lista tworzona jest na wniosek Wojewody Lubuskiego, który chce poznać liczbę gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 68 410 97 89 w dni robocze, w godzinach od 8.30 do 14.00 - do piątku, 4 listopada włącznie. Zgłoszenia można dokonać także drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osobami uprawnionymi do zakupu węgla na preferencyjnych zasadach są osoby uprawnione do otrzymania tzw. "dodatku węglowego" i tylko takie zgłoszenia będą przyjmowane.

 

UWAGA - proszę przeczytać poniższe informacje - są to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  1. Zasady zakupu węgla po preferencyjnej cenie reguluje projekt ustawy przygotowany przez Rząd RP.
  2. Ustawa jeszcze nie weszła w życie więc nikt nie zna jej dokładnego kształtu.
  3. Limit zakupu ilości węgla będzie regulować rozporządzenie Ministra - dzisiaj nie ma informacji ile węgla będzie można kupić, najprawdopodobniej będzie 1,5 tony do końca bieżącego roku.
  4. Nie wiadomo jakiej jakości będzie to paliwo stałe, ponieważ to spółki Skarbu Państwa będą importować węgiel, który trafi później do samorządów i mieszkańców.
  5. Nie wiadomo też ile "preferencyjnego" węgla trafi do gminy Krosno Odrzańskie, ponieważ to importujące węgiel spółki Skarbu Państwa będą rozdzielać węgiel.
  6. Nie ma informacji skąd będzie węgiel importowany przez spółki Skarbu Państwa.
  7. Preferencyjna cena węgla najprawdopodobniej będzie wynosić 2000 zł brutto za tonę - pod warunkiem, że taka cena zostanie utrzymana w ustawie, która jeszcze nie weszła w życie.