Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 31 grudnia 2020 r., po długiej walce z chorobą, odeszła Jolanta Fedak, Sekretarz Gminy Krosno Odrzańskie w latach 2003-2006.

 

Jolanta Fedak urodziła się w 1960 roku w Żarach. Na początku lat 90. wstąpiła do PSL, a od 2008 r. była szefową lubuskich struktur partii. Pełniła wiele zaszczytnych funkcji - była posłanką na Sejm RP, wicemarszałkiem województwa i wicewojewodą lubuskim. W latach 2007-2011 pracowała jako minister pracy w rządzie Donalda Tuska.

W pamięci krośnian pozostanie jako orędowniczka spraw lokalnych. W 2005 r., w szczególny sposób zaangażowała się w obchody jubileuszu 1000-lecia Krosna Odrzańskiego. Osobiście nadzorowała remont sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta, która dzięki Jej staraniom odzyskała dawny blask.

Pogrzeb śp. Jolanty Fedak odbędzie się w czwartek 7 stycznia w Zielonej Górze i będzie miał charakter państwowy. O godz. 12.00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi rozpocznie się msza pogrzebowa. W związku z pandemią koronawirusa będzie mogło w niej uczestniczyć zaledwie 60 osób. Msza będzie jednak transmitowana m.in. na telebimie w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Wrocławskiej. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 14.30.

Cześć Jej pamięci...