Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim zachęca do udziału w międzynarodowym wydarzeniu na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem.

Od 29 kwietnia do 8 maja przeprowadzona zostanie wraz z lokalnymi organizacjami (samorządy, ngo, szkoły, koła wędkarskie, leśnicy, strażacy, media i grupy mieszkańców) akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku. To pierwsza edycja kompleksowego i międzynarodowego działania (z Czechami i Niemcami), które odbędzie się na całej długości Odry oraz na jej dopływach.


Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

W pierwszym tygodniu maja przeprowadzi międzynarodową akcję Czysta Odra. Każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.

Można już się zgłaszać!

Czekamy na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół... Zachęcamy do kontaktu z regionalnym koordynatorem Akcji Czysta Odra:

Odcinek: Nowa Sól – Krosno Odrzańskie – Słubice

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne KPWK

Kontakt: Wojciech Kliszewski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,this)" rel="noreferrer">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 661 068 040

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/AkcjaCzystaOdra/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1053062568877228
#AkcjaCzystaOdra
#SzlakOdry #WodyToNieŚmietnik #SprzątamyRzeki
#RecyklingRejs #WroBer

uśmiechnięty kajakarz na Odrze, w słoneczny dzień, z wiosłem w ręku.