Moc wzruszeń, spotkania w radosnej atmosferze, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Jest taki jeden dzień w roku, w Krośnie Odrzańskim, kiedy w jednym miejscu, o jednej porze mogą spotkać się wszyscy, którzy chcą przeżyć takie emocje. To Wigilia Miejska, która odbędzie się 14 grudnia.

W tym roku zaplanowano ją na ulicy Parkowej. Będzie ona połączona z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe spotkanie wszystkich mieszkańców Gminy, ale także gości, których będzie nam miło przywitać opłatkiem i kolędami – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. Tym bardziej, że jest to wyjątkowy jarmark, bo międzynarodowy. Po raz pierwszy zaproszono przyjaciół z partnerskiego miasta Schwarzheide. To okazja do tego, by zobaczyć tradycje świąteczne sąsiadów zza Odry.
Oczywiście podczas jarmarku będzie można kupić ozdoby świąteczne, słodkości, ale także smażoną rybę – mówi Tomasz Miechowicz, dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek podkreślając, że wybór będzie duży, w tym pośród przedmiotów ręcznie zrobionych. Wykonują je uczniowie szkół, przedszkolaki, członkowie różnych organizacji i stowarzyszeń, którzy w ten sposób pozyskają środki na swoją działalność. Burmistrz Marek Cebula, podobnie jak w latach poprzednich, będzie podpisywać bombki, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na szczytny cel.
Będzie też śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, a ukoronowaniem wieczoru będzie marsz Mikołajów do szopki bożonarodzeniowej zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Poznańskiej (na tzw. szachownicy).

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się o godzinie 13.00, a zakończy około 19.00.