„O finansach... w bibliotece” to projekt, dzięki któremu osoby po 50. roku życia poznają świat finansów w bibliotekach publicznych. Podczas szkoleń, jakie organizują dla nich bibliotekarze, dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, czy jak skutecznie zarządzać domowym budżetem. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza do udziału w projekcie. Zapisy trwają do 22 stycznia 2016 r. w Bibliotece przy ulicy Parkowej 1 lub telefonicznie: 68 383 50 26. Kursy są przeznaczone przede wszystkim dla osób po 50. roku życia. Na szkolenia przyjęta będzie też jednak niewielka grupa osób młodszych (35+), o ile prowadzą one wspólne gospodarstwo domowe ze starszymi.