„Boże chroń nas przed tymi,
którzy wiedzą lepiej od nas samych,
czego nam potrzeba!”
(śp. prof. Jerzy Regulski)

Szanowni Państwo,
samorząd jako wspólnota wszystkich mieszkańców jest żywym, autonomicznym organizmem, o który należy dbać. Nie powinien być obiektem „eksperymentów”, należy go wzmacniać w każdym możliwym aspekcie. Realna praca jest właśnie tu – na poziomie gmin. Nie będzie stabilnego samorządu, bez racjonalnych decyzji politycznych. 30 lat temu nasz kraj przeszedł we władanie mieszkańców. Korzystajmy z tego prawa mądrze, pamiętając, że wspólnie decydujemy o losach naszego kraju. I nie dajmy go sobie nigdy odebrać. Im bardziej aktywni i zaangażowani mieszkańcy, tym silniejszy samorząd. Im silniejszy samorząd, tym silniejsza Polska.
Jako Burmistrz Krosna Odrzańskiego staram się budować trwałe fundamenty społeczeństwa obywatelskiego ze wszystkimi jego cechami. Możemy wspólnie kształtować wizję rozwoju opartego na działaniach, inicjatywie, projektach stworzonych przez mieszkańców. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie rozwiązywać problemy ludzi. Razem z nimi, a nie w oderwaniu od nich.
W dniu Święta Samorządu Terytorialnego w sposób szczególny dziękuję moim Współpracownikom z Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim za codzienny trud i zaangażowanie w rozwój naszej „małej Ojczyzny”. Razem zmieniamy otaczającą nas rzeczywistość w kierunkach ustalonych wspólnie z mieszkańcami. Niech nasza współpraca oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu będzie dla Państwa źródłem osobistej satysfakcji oraz spełnienia.

marek cebula niebieskie