Miło nam poinformować, że Gmina Krosno Odrzańskie zajęła 92. miejsce na 874 samorządy sklasyfikowane w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w bezpłatnym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Jest to jednocześnie 3. miejsce wśród lubuskich gmin o tym samym statusie. Przed nami znalazły się tylko Gozdnica (42. miejsce) i Łęknica (51. miejsce).

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej każdego roku ocenia dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach, przez to jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów. 92. lokata Krosna Odrzańskiego to duży sukces, tym bardziej, że odnotowaliśmy awans ze 105 miejsca.

Pełna lista wyników na: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2020/gm_gmw

Jest to kolejny bezpłatny ranking, w którym Gmina Krosno Odrzańskie sklasyfikowana jest na podium wśród lubuskich samorządów. Wcześniej Krosno Odrzańskie zajęło drugie miejsce w województwie lubuskim (wśród miast powiatowych) w rankingu  wartości przeprowadzonych inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2017-2019 prestiżowego pisma samorządowego Wspólnota, a w klasyfikacji dotyczącej wartości pozyskanych środków unijnych w latach 2014-2019 zajęło trzecią pozycję.