W ramach tegorocznych ferii zimowych Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim w dniach 18-22 stycznia 2016 r. zorganizowały zajęcia w ramach projektu edukacyjnego pn. „Zimowa Ferajna”. Na wyjazdy artystyczno-edukacyjne zaproszeni zostali uczniowie ze szkół z terenu gminy Krosno Odrzańskie.
„Zimowa Ferajna” był cyklem zajęć profilaktycznych i artystycznych promujących aktywne formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży oraz podnoszących ich kompetencje artystyczne i pobudzające wyobraźnię twórczą.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, aby w ten czas porzucić telewizor, komputer i móc spędzić go na rozwijaniu swoich zainteresowań. W programie „Zimowej Ferajny” były wyjazdy do kina, zwiedzanie kulis Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze oraz warsztaty tworzenia lizaków w Krainie Słodkości. Ostatni dzień „Zimowej Ferajny” był dniem otwartym dla wszystkich dzieci. Od rana w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej można było skorzystać z wielu atrakcji animacyjnych m.in. ze strefy gier i klocków, strefy muzycznej, plastycznej i kulinarnej oraz z urządzeń rekreacyjnych takich jak: mini–samochody, basen z piłeczkami czy zamki dmuchane.
W projekcie wzięło udział około 100 dzieci.

Galeria zdjęć dostępna na stronie CAK:
Kliknij aby otworzyć galerię

„ZIMOWA FERAJNA” BYŁA DOFINANSOWANA W RAMACH GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ROKU 2016.