Spotkania z Radnymi Rady Miejskiej np. w galerii handlowej? Dlaczego nie. Aby umożliwić jeszcze lepszy kontakt mieszkańcom Gminy krośnieńscy Radni postanowili wprowadzić mobilne dyżury w miejscach najbardziej dogodnych dla krośnian. Pierwszy taki dyżur odbył się w minioną sobotę w Galerii Horex.

Wówczas mieszkańcy mogli spotkać się i porozmawiać o nurtujących ich kwestiach z Radosławem Sujakiem, przewodniczącym Rady Miejskiej. - Jako Radni pełnimy regularne dyżury w Urzędzie Miasta. Nie wszyscy chcą jednak skorzystać z takiej formuły. Stąd pomysł, żeby wyjść do mieszkańców, aby komunikacja między nami była jeszcze lepsza - podkreśla. - Po pierwszym dyżurze stwierdzam, że taka forma spotkań ma wielkie szanse powodzenia. W ciągu dwóch godzin pojawili się mieszkańcy, którzy robiąc zakupy postanowili zarazem skorzystać z okazji i porozmawiać ze mną o rzeczach ważnych dla całej krośnieńskiej społeczności - zapewnia.
Radni będą kontynuować dyżury mobilne. Pod uwagę brane są różne miejsca w zależności od potrzeb krośnian. Planowane są także spotkania w plenerze. O kolejnych dyżurach Radnych będziemy informować na bieżąco.

Radek3