25 stycznia 2022 r. ruszyła nowa - trzecia część programu „Czyste Powietrze” z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł maksymalnej dotacji (przy 90% kosztów kwalifikowanych) dla wnioskodawców o dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

W Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno - Informacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, gdzie można poznać więcej szczegółów dotyczących Programu jak i najnowszych zmian.

Pod numerem telefonu 502 624 612 udzielane są wszelkie informacje oraz możliwe jest umówienie się na wizytę.

Konsultacje w samym punkcie informacyjnym odbywają się w godzinach:

• poniedziałek – od godziny 15:30 do 17:30;
  • od wtorku do czwartku – od godziny 14:30 do 16:30;
  • piątek – od godziny 15:30 do 17:30.

Obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rezerwacja terminu spotkania.