Informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2016 r. ruszył nabór wniosków do IX edycji programu grantowego „Działaj Lokalnie”. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum bierze w nim udział od 2006 roku. Dotychczas w ramach dziewięciu konkursów przyznała 88 dotacji na łączną kwotę 370 000 zł!
W tym roku do udziału w programie zaproszone zostały organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę, lub planują prowadzić działania w gminach: Słubice, Górzyca, Cybinka, Rzepin, Krosno Odrzańskie, Gubin, Dąbie, Maszewo, Bobrowice, Bytnica, Kostrzyn nad Odrą, Witnica oraz Słońsk. Wnioski można składać do 14 maja 2016 roku wyłącznie drogą elektroniczną.
W Programie Działaj Lokalnie IX tak jak w poprzednich edycjach wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które:
• zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
• wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
• mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
• przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,
• będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego, samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
• będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

W tym roku pula środków do rozdania wynosi 55 000 złotych, natomiast maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu ze środków programu to 6 000 złotych.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać:
- w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1, Słubice (I piętro biblioteki)
- na stronie www.dl.fundacjacp.org
- telefonicznie: 61 82 92 791 lub 603 110 837

Jak co roku większość środków na konkurs ,,Działaj Lokalnie” przyznała Akademia Rozwoju Filantropii ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W tej edycji program wspierany jest finansowo również przez Gminy: Słubice, Krosno Odrzańskie oraz Dąbie.