Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści spełniający łącznie następujące kryteria:
- są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
- są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej,
- mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców,
- pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
- osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 pkt. (algorytm obliczenia punktów zamieszczony jest w regulaminie).
Kandydat spełniający powyższe kryteria, po przyjęciu na studia wypełnia wniosek on-line. Aplikacja internetowa będzie aktywna w terminie od 1 lipca 2016 r. do 17 sierpnia 2016 r. do godziny 16-ej.
Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.
Wypełnianie wniosku, wszelkie informacje oraz regulamin Programu znajdą Państwo pod linkiem:

Stypendia Pomostowe 2016/2017