Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 czerwca br. Strażnicy Miejscy Agnieszka Łukasiewicz i Sławomir Cander odebrali z rąk Burmistrza Marka Cebuli podziękowania za uratowanie życia mężczyźnie, który zasłabł na parkingu pod Urzędem Miasta.
W piątkowe przedpołudnie Straż Miejska udając się na patrol zauważyła mężczyznę, który słaniając się na nogach upadł. Strażnicy zareagowali natychmiast. Sprawdzili funkcje życiowe, a następnie ułożyli poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, po czym wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego stracił przytomność, a następnie puls i oddech. Funkcjonariusze podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową, którą prowadzili aż do przyjazdu karetki pogotowia. Dalszą reanimację prowadzili wspólnie z ratownikami medycznymi. Trwała ona około 20 minut, na szczęście zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został przetransportowany za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.
Nie ma wyższej wartości niż życie ludzkie – mówił Marek Cebula, kierując w kierunku funkcjonariuszy słowa wdzięczności i uznania. Radny Robert Narkun dodał, że po odebraniu możliwości pomiarów prędkości fotoradarem pojawiły się głosy o konieczności zlikwidowania tej formacji. Głównym argumentem były koszty funkcjonowania. Ale czy można wycenić ludzkie życie – pytał retorycznie.

aadscn0725
wyróżnienie SM (1)