Zaproszenie na warsztaty środowiskowe dotyczące opracowania Programu Rewitalizacji dla obszaru „Dolnego Miasta” Gminy Krosno Odrzańskie na lata 2016-2023

Gmina Krosno Odrzańskie ma zaszczyt zaprosić mieszkańców na warsztaty środowiskowe poświęcone wypracowaniu Programu Rewitalizacji. Dokument ten będzie podstawą działań umożliwiających zrównoważony rozwój miasta w oparciu o wykorzystanie funduszy unijnych.
Zaangażowanie Państwa jest niezwykle istotne w procesie zmierzającym do określenia obszarów wymagających rewitalizacji i do zdiagnozowania sytuacji społeczno – gospodarczej Gminy.

Spotkania odbędą się w dwóch terminach:
w dniu 4 sierpnia 2016 r. zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, wspólnot mieszkaniowych oraz przedsiębiorców, godzina 17:00

w dniu 5 sierpnia 2016 r. zapraszamy przedstawicieli środowisk osób niepełnosprawnych, seniorów, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz młodzieży, godzina 17:00

Warsztaty odbędą się o godzinie 17.00 na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.
Najważniejsze punkty spotkania:
1. Rewitalizacja Krosna Odrzańskiego - najważniejsze cele i kierunki działań.
2. Obszary Zdegradowane w perspektywie UE - potrzeby, trudności i zagrożenia.
3. Planowane działania monitorujące.
4. Rola mieszkańców oraz liderów lokalnych w działaniach rewitalizacyjnych.
Prowadzącymi warsztat będą animatorzy społeczni: Andrzej Draszawka oraz Maciej Kaleta.

logotypy UE1