Miesiąc sierpień oznacza dla rolników okres wytężonej pracy podczas żniw, ale również wyczekiwane przez wszystkich święto plonów – dożynki. Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Nowym Raduszcu w sobotę, 20 sierpnia 2016 r.

Dożynki rozpocznie o godz.14.00 uroczysta msza święta dziękczynna, następnie przez Nowy Raduszec przejdzie radosny korowód dożynkowy. Prezentacje zespołów muzycznych na scenie zapowiadają się bardzo ciekawie. Wystąpią wykonawcy z Krosna Odrzańskiego i okolic, ale także zespół śpiewaczy z Niemiec, oraz kapela koźlarska Kotkowiacy, w której zobaczyć i usłyszeć będzie można tradycyjny lubuski instrument obrzędowy – kozioł. W repertuarze zespołu śpiewaczego Kryniczeńka z Białkowa znajdują się natomiast tradycyjne pieśni poleskie. Wieczór pełen świetnej zabawy zapewni zespół Niespotykani.

Wiele emocji wzbudzi z pewnością Turniej Sołectw oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy. Nie zabraknie również smacznego jadła. Będzie także możliwość obejrzenia i zakupu rękodzieła od lokalnych twórców. Na najmłodszych czekać będzie strefa animacji dziecięcych.

Program:

14:00 – Msza Święta Dziękczynna – boisko sportowe