W sobotę, 17 września odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy na trasie Krosno Odrzańskie - Marcinowice - Szkoła Podstawowa w Osiecznicy (9.30) - Jezioro Moczydło. Jego uczestnicy wystartują z parkingu przed Urzędem Miasta o godzinie 9.00. Czeka na nich sporo atrakcji. Oprócz przejazdu malowniczą trasą, także biesiada przy ognisku oraz konkursy przyrodnicze. Nagrodzona zostanie także najliczniej przybyła rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu oraz uczestnik, który przyjedzie rowerem z największą liczbą odblasków.

Organizatorami imprezy są: Szkoła Podstawowa w Osiecznicy, Gmina Krosno Odrzańskie, Lokalna Grupa Działania Zielone Światło, Nadleśnictwo Krosno. Uczestnicy rajdu powinni posiadać kartę rowerową, a dzieci poniżej 10 lat jechać pod opieką osób dorosłych.
Zabezpieczenie porządkowe trasy zapewnia Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska i Straż Leśna. Uczestnicy rajdu jadą na własną odpowiedzialność, zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.