W dniu 14 września 2016 r. uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim, wzięli udział w koncercie profilaktycznym Wiesława Błażkiewicza. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadamiał jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślał także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze”. Artysta cały czas zwracał się z przesłaniem do młodych ludzi, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia, nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Zaprosił do wspólnej zabawy wybrane osoby z publiczności, które miały okazję pomuzykować razem z nim, co spotkało się z aplauzem zgromadzonych.
Uczniowie mogli wysłuchać świadectwa muzyka o trudnej drodze wyjścia z uzależnień, w które popadł, będąc nastolatkiem.
Muzyczna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie CZY WARTO? spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi. Ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie z pewnością szkołą podejmowania właściwych decyzji.
Spotkanie z aktorem zostało sfinansowane w całości w ramach GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ROKU 2016.

Jak bardzo niebezpieczne są używki 4

blacha