Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula oraz Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie – ppłk Jarosław Szczypiorski zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2016 r.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Następnie, na placu św. Jadwigi Śląskiej pod pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy, zostaną złożone wiązanki kwiatów, odczytany będzie apel poległych, oraz zostanie oddana salwa honorowa.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie do udziału w uroczystościach patriotycznych by uczcić pamięć o tych, którzy poświęcili życie w walce o Niepodległość.
„Nie ma już chyba teraz żadnych wątpliwości co do faktu historycznego, który starałem się w poprzednich odczytach nieraz wyjaśnić, że wtedy w 1914 roku, kiedy wojna wybuchła na świecie i kiedy ludzie szli przelewać strumieniami i potokami swą krew dla takich czy innych celów, to między tymi celami nie było celu Polski. Nikt dla Polski krwi przelewać nie chciał i nikt celów politycznych związanych z Polską w początkach wojny nie stawiał i stawiać nie chciał. Myśmy, legioniści, zrobili ten wstęp do możliwości przelewania krwi za Polskę. Poszliśmy niewielką garstką ludzi, tym różniąc się od wszystkich innych, że swój niewielki strumień krwi, którąśmy mogli dać ze siebie, dać chcieliśmy dla Polski, nie dla czego innego. To jest nasza palma pierwszeństwa w pracy dla ojczyzny.” —- Józef Piłsudski.

zaproszenie 11 listopada 2016 DL

zaproszenie 11 listopada 2016 DL2