Trwają ostatnie przymiarki do kolejnego spotkania z cyklu „Gmina Przyszłości”, które odbędzie się 23 lutego o godz. 18.00 w Hali Sportowo – Widowiskowej. „Gmina Przyszłości” to wydarzenie dedykowane wszystkim mieszkańcom, które nie tylko podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia krośnieńskiego samorządu, ale przede wszystkim wyznacza wizję dalszego rozwoju. – Aby działać skutecznie w przyszłości, należy budować teraźniejszość. A tę kształtuje się podsumowując realizację zadań w 2016 r., ale także wytyczając cele na rok bieżący. To dwa bardzo ważne zagadnienia spotkania „Gmina Przyszłości”, które przybliżymy naszym mieszkańcom 23 lutego – podkreśla burmistrz Marek Cebula.

Program imprezy zapowiada się niezwykle ciekawie. Historia dawnego Crossen and der Oder zostanie przypomniana nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w wyjątkowych obrazach przy współpracy z panem Pawłem Widczakiem, pasjonatem historii miasta, którego wspaniałe zbiory dokumentujące przedwojenne Krosno można podziwiać m.in. na facebookowym profilu. Gmina czerpie z przeszłości, zatem ważnym punktem spotkania będzie rewitalizacja dolnej części miasta. Samorząd nie osiada na laurach i stawia kolejne kroki, aby za kilka lat mogło ono ożyć na nowo.

Finał IV edycji Budżetu Obywatelskiego – to kolejny długo wyczekiwany punkt programu. Podczas spotkania poznamy zwycięskie propozycje zadań inwestycyjnych, które otrzymały największą liczbę głosów i tym samym zostaną wpisane do gminnego budżetu. Finał ponownie zapowiada się elektryzującą, a emocje bez wątpienia sięgną zenitu.
Te z pewnością będą także towarzyszyły ogłoszeniu gwiazd Rybobrania. Kto tym razem zagości na scenie i porwie publiczność do wspólnej zabawy? Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość, ale z pewnością warto jeszcze trochę poczekać.
Dodatkowo podczas spotkania nie zabraknie również informacji dotyczących wielu innych zadań zaplanowanych na 2017 r. Mowa o licznych imprezach sportowych, kulturalnych, a także działaniach na rzecz krośnieńskiej młodzieży i seniorów.
Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Audiofeels, finaliści programu „Mam Talent”.

Plakat B1 Gmina przyszłości 2017wer2