Każde zapisane dziecko znajdzie miejsce w krośnieńskich przedszkolach. Takie zapewnienia padały z ust włodarzy kilka miesięcy temu i słowo zostanie dotrzymane. Od września co prawda nie ruszy jeszcze nowy obiekt przy ulicy Piastów, jednak do momentu zakończenia tam prac dwa oddziały przedszkolne zostaną zorganizowane przy Szkole Podstawowej nr 3.

Dbałość o komfort pobytu dzieci w krośnieńskich przedszkolach oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno maluchom jak i kadrze pedagogicznej jest istotnym punktem polityki oświatowej obecnych władz Gminy. Konsekwentnie realizowane inwestycje w obiekty oświatowe pokazują starania o jak najlepszy standard do nauki i zabawy dla najmłodszego pokolenia mieszkańców. Przedszkole przy Piastów będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w okolicy. Trwają tam prace adaptacyjne, które jednak zakłóciły m.in. problemy firmy remontowej. Związane są one z brakiem pracowników. Sytuacja na rynku pracy jest zła dla pracodawców. Trudno znaleźć wykwalifikowanych robotników, bezrobocie spada, pracodawcy muszą zdawać sobie sprawę, że aby pozyskać lub utrzymać pracownika – muszą mu zaproponować lepsze warunki, przede wszystkim finansowe. Marcin Barna, właściciel firmy wykonujących prace w byłym budynku OHP mówi, że poszukuje specjalistów branży elektrycznej, sanitarnej, wykończeniowej, ogólnobudowlanej. To właśnie m.in. brak kadry spowodował opóźnienia w realizacji inwestycji. Stąd decyzja o utworzeniu od września dodatkowych miejsc przedszkolnych w SP3, które funkcjonować będą do czasu oddania do użytku budynku przy ul. Piastów 2. Odziały będą ulokowane na parterze południowego skrzydła szkoły, zostaną oddzielone od pozostałej części budynku. Jeden odział przedszkolny już funkcjonuje w tej szkole od września 2016 r.
Lista dzieci zakwalifikowanych po rekrutacji uzupełniającej do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018 znajduje się u dyrektora SP3 w KO przy ul. Pułaskiego 3. Tam też uzyskają Państwo wszelkie niezbędne informacje. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem 683839500.

sp3

Przy Szkole Podstawowej nr 3 zostaną utworzone oddziały tymczasowe