Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne zachęca do picia kranówki. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej prezes KPWK Aleksander Kozłowski przekonywał, że „krośnianka” nie dość, że jest lepsza w smaku niż wody butelkowane, ma wszystkie niezbędne mikroelementy, to jeszcze jest tańsza. I z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić. Litr popularnej wody butelkowanej kosztuje 1 zł, natomiast litr wody z gminnego wodociągu tylko 5 gr.

Coraz więcej osób zamiast kupować wodę butelkowana korzysta z dobrodziejstwa, jakim jest woda z miejskiego wodociągu. Taka woda nawet codziennie jest poddawana badaniom i musi spełniać wysokie wymagania Światowej Organizacji Zdrowia i Unii Europejskiej. Dodatkowo za piciem kranówki przemawia ekologia. W 2016 r. Polacy kupili ponad 4,5 mld szt. wody w plastikowych butelkach. Do ponownego użycia trafiło niestety tylko miliard z nich. Pokazuje to, że skala zanieczyszczenia tym surowcem jest cały czas duża. Dlatego w trosce o środowisko naturalne i „naszą kieszeń” KPWK zainicjowało akcję „czysta i zdrowa krośnieńska woda kranowa”. W ramach akcji zostanie przeprowadzona akcja promocyjna wśród mieszkańców Gminy. Już 2 listopada ruszy także konkurs dla 5 klas szkół podstawowych. Pierwszym elementem konkursu będzie wykonanie pracy plastycznej promującej picie wody oraz wymyślenie hasła, które będzie oddawało zalety picia kranówki. Drugim elementem będzie przedstawienie, którego tematem przewodnim będzie woda. Konkurs będzie trwał do końca kwietnia 2018 r. Uczniowie mają o co walczyć, ponieważ nagrodą dla zwycięskiej szkoły będzie zdroik służący do picia „krośnianki”, dla zwycięskiej klasy zaś wycieczka do muzeum wody we Wrocławiu, do Hydropolis.