Kogo zobaczymy w czerwcu na rybobraniowej scenie? Jakie inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego będą realizowane w tym roku? Co kryje się pod tajemniczą nazwą Smart City? Te pytania zadaje sobie wielu mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie. Odpowiedzi poznamy już 1 marca.

Wówczas odbędzie się gala, będąca okazją do wymiany poglądów, szerszego spojrzenia na rozwój Gminy, a także do wspaniałej zabawy podczas występu gwiazdy. Odbywająca się od 2015 roku cykliczna impreza wpisała się na stałe w krośnieński kalendarz. Jest jednym z ważniejszych spotkań, podczas którego w hali sportowo-widowiskowej kilkaset osób ma okazję podsumować poprzedni rok i dowiedzieć się jakie plany wytyczono na kolejne miesiące. Dla Marka Cebuli, burmistrza Krosna Odrzańskiego, szczególnie ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Jak mówi – uwagi, spostrzeżenia, także głosy krytyczne są na wagę złota ponieważ umożliwiają kierowanie Gminą w stronę oczekiwaną przez samych zainteresowanych. W tym roku postawiono na jeszcze większy interaktywny kontakt z publicznością. Niespodzianką, którą wprowadzamy po raz pierwszy jest system, który umożliwi głosowanie na żywo – będą pytania, quiz, wspaniała zabawa i nagrody – podkreśla Anna Januszkiewicz, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta. Poza tym niewątpliwym magnesem będzie występ gwiazdy – w Krośnie Odrzańskim zaśpiewa Aleksandra Szwed, znana polska piosenkarka, aktorka, modelka. Różnorodność programu gali jest olbrzymia. Wiele osób przyjdzie, by przekonać się czy ich zadanie inwestycyjne z budżetu obywatelskiego znalazło się w finale. Przypomnijmy, że o realizację walczyło jedenaście pomysłów, m.in. remonty dróg, budowy chodników, modernizacja parkingu wraz z montażem oświetlenia. Jak co roku jest doposażenie placu zabaw czy powstanie placu fitness. Być może z przychylnością głosujących spotkał się zakup siedzisk do amfiteatru. Dla każdego gościa przygotowano wyjątkowy prezent – t-shirt ze specjalnym, krośnieńskim nadrukiem.

Niezwykle ważnym punktem gali będzie podsumowanie polsko-niemieckiego projektu „Gminy przyszłości – różne spojrzenia jeden cel”. Ma on na celu wzmocnienie potencjału zarówno Gminy Krosno Odrzańskie, jak i partnerskiego miasta Schwarzheide oraz wsparcie rozwoju wzajemnych kontaktów. Dzięki wieloletniej współpracy partnerskiej, obie strony poznały specyfikę swoich samorządów i będą mogły w bardziej efektywny sposób współpracować przy tworzeniu kierunków rozwoju obu miast. Burmistrz Schwarzheide, Christoph Schmidt, wielokrotnie podkreślał, że wiele możemy się od siebie nauczyć i wykorzystać dla dobra mieszkańców. Gmina Przyszłości odbędzie się w Hali Sportowo- Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. Początek o godzinie 18.00.

plakat B2 Gmina Przyszłości 2018