Walka trwała do samego końca. Mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Ważny głos w Budżecie Obywatelskim oddało 6314 osób, co stanowi 43,15% uprawnionych do głosowania.Najwięcej głosów, bo aż 1222 uzyskało zadanie związane z doposażeniem placów zabaw w miejscowościach Osiecznica, Stary Raduszec, Nowy Raduszec, Strumienno, Chojna. Na drugim miejscu z 1069 głosami uplasował się projekt budowy placów fitness w miejscowościach Łochowice, Kamień, Retno, Szklarka Radnicka, Chojna, Gostchorze, Brzózka. W finałowej trójce znalazło się także zadanie zgłoszone przez Szkołę Podstawową nr 3 w Krośnie Odrzańskim związane z budową bezpiecznego i nowoczesnego placu dla uczniów.

Przypomnijmy, że w tym roku do Budżetu Obywatelskiego zostało zgłoszonych 11 zadań. W Gminie Krosno Odrzańskie uprawnionych do głosowania na jedno z nich było 14 632 osób. Podczas głosowania, które trwało do 15 do 31 stycznia wpłynęło 7385 ankiet. Jednak ze względu na błędne wypełnienie (zły nr PESEL, brak danych lub podpisu, miejsce zamieszkania poza Gminą Krosno Odrzańskie) 1071 głosów trzeba było uznać za nieważne.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już teraz zachęcamy do przygotowań do kolejnej, szóstej już edycji Budżetu Obywatelskiego.

budżet obywatelski 2018 wyniki głosowania