Szanowni Rodzice dzieci w wieku żłobkowym,

w odpowiedzi na pojawiające się pytania pragnę wyjaśnić kilka istotnych kwestii.

Realizując cele, które zapewnią w gminie Krosno Odrzańskie nową jakość w wychowaniu przedszkolnym oraz żłobkowym, jako samorząd, staramy się, by pojawiające się w tym procesie przejściowe utrudnienia w jak najmniejszym stopniu wpływały na dzieci i rodziców. Trudno jednak dokonywać zmian na lepsze bez chwilowych problemów. Tak jest w przypadku jednego oddziału w Przedszkolu nr 2 dla dzieci poniżej 2,5 roku życia.

W związku z pozyskaniem ponad 2,5 miliona złotych na nową siedzibę Przedszkola nr 2, nie możemy otworzyć w nim jednego oddziału dla dzieci w wieku żłobkowym, ponieważ środki z dofinansowania mogą być przeznaczane tylko na zapewnienie miejsc przedszkolnych dla dzieci powyżej 30 miesiąca życia.

Mając świadomość niewystarczającej liczby miejsc opieki żłobkowej i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, od 1 stycznia 2019 r., po 15-letniej przerwie, uruchomimy żłobek. Wszystkie dzieci, które w obecnym naborze nie znajdą chwilowo miejsca w wybranej placówce, w pierwszej kolejności zostaną zakwalifikowane do nowego żłobka. Gwarantuję, że Państwa dzieci będą miały zapewnioną opiekę w miejscu, które stworzymy od podstaw, w którym najmłodsi obywatele gminy Krosno Odrzańskie znajdą nie tylko spokój, ale również odpowiednie warunki rozwoju w bardzo istotnym dla nich okresie życia.

Szanowni Państwo,

chętnie odpowiem na wszystkie Państwa pytania i rozwieję pojawiające się wątpliwości. W związku z powyższym zapraszam w najbliższą środę, 28 marca o godz. 16.30 do Sali 1000-lecia Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 1 na spotkanie poświęcone w/w kwestiom.
Jednocześnie zapewniam, iż starając się realizować długofalowe cele w zakresie stworzenia jak najlepszych warunków do wychowania i rozwoju najmłodszych dzieci, naszym priorytetem jest stworzenie placówek, które będą wzorem dla innych. Nasz żłobek i przedszkole będą placówkami przyszłości, w których Maluchy będą realizować swoje pasje, rozwijać talenty i spełniać marzenia.

Grzegorz Garczyński
Zastępca Burmistrza Krosna Odrzańskiego