Co kryje się pod tą nazwą? Plogging to najnowszy trend w fitnessie, który wywodzi się ze Skandynawii. Swoją nazwę zaczerpnął z połączenia dwóch słów: szwedzkiego „plocka upp” (podnosić) i angielskiego „jogging” (bieg w wolnym tempie). W ten weekend plogging odbędzie się w Krośnie Odrzańskim i będzie promował nie tylko ekologię, ale także czerwcowe Rybobranie.

Po raz pierwszy w regionie fani aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w inicjatywie, która łączy zdrowy styl życia z dbałością o środowisko. W niedzielę, 22 kwietnia br. o godzinie 11:00 w porcie rzecznym w Krośnie Odrzańskim (znajdującym się przy ul. Słonecznej 3) rozpocznie się bieg połączony ze zbieraniem śmieci. Nie będzie się w nim jednak liczyła się szybkość, tylko spostrzegawczość. Zawody wygra nie ten uczestnik, który jako pierwszy przekroczy linię mety, a ten który zbierze jak najwięcej śmieci. W ten oryginalny sposób organizatorzy chcą uczcić przypadający w 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. - Pobiegnijmy razem, nie tylko dla rzeki, ale także dla zacieśniania więzi sąsiedzkich - zaprośmy sąsiada, wyciągnij z domu znajomych, weźmy ze sobą dzieci i bawmy się razem – zachęca burmistrz Marek Cebula, podkreślając, iż to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, związana jednocześnie z rzeką Odrą.

ploging