Wielkie odliczanie rozpoczęte. Już za tydzień Krosno Odrzańskie będzie gospodarzem jednej z najlepszych imprez plenerowych województwa lubuskiego. Rybobranie czas zacząć, przygotowania są już zapięte na ostatni guzik, gwiazdy szykują się na przyjazd.

Atrakcyjne zagospodarowania terenu przy porcie, podział na strefy, program naszpikowany arcyciekawymi punktami – Rybobranie to dwa dni wspaniałej zabawy i wypoczynku. Spragnieni relaksu znajdą go w strefie chillout. Leżaki, pufy, odprężające miejsce z widokiem na rzekę pozwoli zaczerpnąć wytchnienia po intensywnym uczestnictwie w innych, obowiązkowych pozycjach święta. W sobotę, 9 czerwca, przez miasto przejdzie parada, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy. Start o 15.00 przed halą OSiR przy Pułaskiego. Wcześniej, bo od 13.00 ruszą strefy. Ta, mająca w nazwie słowo „przygoda”, czyli strefa przygód skusi na pewno dzieci i młodzież. Kreatywne zajęcia pozwolą nie tylko w interesujący sposób spędzić czas, ale także rozwijać wyobraźnię i umiejętności. W tym czasie rodzice mogą skosztować lokalnych potraw, zobaczyć finał zawodów cross fit, posłuchać bluesa, podziwiać pokaz taneczny „Etny”, czy w końcu powitać gwiazdę pierwszego dnia – zespół Afromental. To jednak nie będzie koniec zabawy. Po koncercie obejrzymy pokaz laserowy, a do 2.00 w nocy potrwa potańcówka. Na wypoczynek nie będzie wiele czasu ponieważ w samo południe, w niedzielę zainteresowani skarbami kuchni znad rzeki wybiorą się na spacer. Być może znajdą składniki potraw, które będzie serwować Karol Okrasa. Jak sam zapowiada –przygotuje pokaz przyrządzania potraw jakiego jeszcze nikt nie widział. Trzyma go za słowo burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula, który rok remu także próbował swych „kuchennych” sił. Było to nie lada wyzwanie jednak i tym razem burmistrz deklaruje chęć zmierzenia się z niecodziennymi składnikami. Niedzielne pokazy będą nie tylko widowiskowe, ale dające też szansę na wygraną w konkursie o Wazę Wodnika. Wielkie gotowanie „gara zupy” skończy się degustacją. Na szczęście wcześniej – w strefie sportu – odbędą się zawody o ciekawych nazwach „skakanie żaby”, „lot motyla”, „dźwiganie suma”. Niewątpliwie będzie wiele śmiechu, natomiast emocje sięgną zenitu gdy na dużą scenę wejdzie „złota rybka” i spełni trzy życzenia spośród wcześniej zgłoszonych do konkursu. Niedzielny wieczór będzie rozbrzmiewać piosenkami Maryli Rodowicz. Niekwestionowana królowa polskiej estrady wystąpi o 21.00. Pokażmy, że wspólnie możemy zaśpiewać najbardziej znane piosenki – zachęca burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Rybobranie 2018 plakat B1

program sobota