Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym poświęconym funkcjonowaniu platformy e-Usług w Gminie Krosno Odrzańskie, które odbędzie się 29 sierpnia (środa) o godz. 18.00 w Sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie funkcjonalność platformy, która umożliwi mieszkańcom kontakt z Urzędem Miasta z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, pozwalając w ten sposób zaoszczędzić czas.

Przypomnijmy, projekt e-Usług jest innowacyjnym na skalę województwa przedsięwzięciem, w ramach którego każdy z mieszkańców Gminy będzie miał indywidualne konto, za pomocą którego zagłosuje w budżecie obywatelskim, czy zapłaci podatki. Ponadto będzie miał możliwość sprawdzenia stanu opłat lokalnych, założenia i wysłania sprawy do Urzędu za pomocą udostępnionych formularzy oraz sprawdzania jej stanu załatwienia, złożenia deklaracji podatkowych i „śmieciowych”, rejestracji dziecka do szkół i przedszkoli czy też rezerwacji terminu ślubu. A to tylko niektóre z możliwości systemu. Jego atutem jest możliwość sprawdzenia na jakim etapie jest dana sprawa. Po zalogowaniu (każdy mieszkaniec będzie mieć możliwość założenia specjalnego e-konta) udostępniane będą decyzje w formie elektronicznej, a na życzenie realizowane będzie powiadamianie SMS o załatwionej sprawie, zaległościach lub innych sprawach urzędowych. W ramach e-usług będzie też działać moduł „usterka”, który daje możliwość zgłoszenia awarii, uszkodzenia infrastruktury na terenie Gminy Krosno Odrzańskie.
Całkowity koszt projektu e-Usług to 2,7 mln zł, z czego 2,3 mln zł zostało pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, oś priorytetowa 2. Rozwój cyfrowy, działanie 2.1. Rozwój społeczeństwa informacyjnego