Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna projektów zgłoszonych w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 13 wniosków pozytywnie przeszło ją 10 zadań, które zostaną poddane pod głosowanie Mieszkańców. Trzy zadania zostały odrzucone z powodu przekroczenia limitu środków określonego na pułapie 60 tys. zł. Wnioski, które nie przeszły weryfikacji merytorycznej to:

- Remont ulicy Jaskółczej (szacunkowy koszt realizacji ok. 1,5 mln zł)
- Konik wraca do Krosna - wykonanie repliki rzeźby "Chłopca ze źrebięciem" (szacunkowy koszt realizacji ok. 130 tys. zł)
- Remont i przebudowa schodów prowadzących z ul. Nadodrzańskiej ku ul. Widok w Krośnie Odrzańskim (szacunkowy koszt realizacji ok. 200 tys. zł).

Pozostałe 10 projektów, których wykaz prezentujemy poniżej zostanie poddane pod głosowanie Mieszkańców, które potrwa od 19 listopada do 2 grudnia br.

budżet obywatelski 2019 zadania

Wykaz zadań zgłoszonych w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się I etap Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 13 propozycji zadań, które obecnie przechodzą weryfikację formalną i merytoryczną. Oto ich wykaz

1.      Zakup urządzeń AED, szansą na uratowanie życia.

2.      Remont ulicy Jaskółczej.

3.      Konik wraca do Krosna - wykonanie repliki rzeźby "Chłopca ze źrebięciem".

4.      Przygotowanie podbudowy i montaż wiat dla piłkarzy rezerwowych i sztabu szkoleniowego.

5.      Modernizacja placów zabaw w Czarnowie, Wężyskach i Starym Raduszcu.

6.      Plac zabaw, sportu i rekreacji przy Przedszkolu nr 2.

7.      Przestrzeń do aktywnej nauki i zabawy w Szkole Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim.

8.      Bezpieczny i nowoczesny plac dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim - etap III.

9.      Modernizacja placu zabaw w Łochowicach.

10.   "Zakątek odkrywców" - modernizacja placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 1.

11.   Budowa chodników i utwardzenie placów w miejscowościach Brzózka, Bielów, Gostchorze, Sarbia, Szklarka Radnicka, Marcinowice, Retno.

12.   Budowa placów typu fitness w Osiecznicy, Czetowicach, Nowym Raduszcu i Strumiennie.

13.   Remont i przebudowa schodów prowadzących z ul. Nadodrzańskiej ku ul. Widok w Krośnie Odrzańskim.

Projekty, które przejdą pozytywnie etap weryfikacji formalnej i merytorycznej, zostaną poddane pod głosowanie Mieszkańców. Potrwa ono od 19 listopada, do 4 grudnia br.

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, w porównaniu z poprzednimi latami, jest kilka zmian w regulaminie. Przede wszystkim zadanie może kosztować maksymalnie 60 tysięcy złotych, co oznacza, że wracamy do większej liczby realizowanych projektów.

Biorąc pod uwagę, że do podziału jest 300 tysięcy, wyłonionych zostanie minimum pięć zadań. Druga, duża „reforma” związana jest z faktem, że zgłoszenia mogą dotyczyć nie tylko propozycji inwestycyjnych, ale także „miękkich”, społecznych. I nowość zapowiadana rok temu – możliwość głosowania przez Internet. Oczywiście nadal pozostaje „metoda tradycyjna”, czyli poprzez formularz papierowy.
Zanim jednak dojdzie do głosowania, od 15 października do 4 listopada mieszkańcy będą mieli możliwość zgłaszania swoich propozycji projektów. Formularze dostępne będą w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim oraz na stronie internetowej www.krosnoodrzanskie.pl/budzetobywatelski. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy propozycje, każda z nich powinna zyskać poparcie minimum 15 mieszkańców. Lokalizacja zgłaszanego pomysłu musi być na terenie gminy. Pozostałe kwestie doprecyzowuje regulamin, dostępny TUTAJ.
Następnie propozycje zadań zgłoszone przez mieszkańców przejdą weryfikację formalną i merytoryczną. Wyłonione w ten sposób projekty zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, które planowane jest w tym roku od 19 listopada do 2 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 grudnia br.
Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego w gminie Krosno Odrzańskie zrealizowano inwestycje za łączną kwotę 1 miliona 700 tysięcy złotych.

Ruszył nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019

Mieszkańcy mogą już składać propozycje zadań, które mają szanse zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Przypominamy, że maksymalny koszt projektu może wynieść 60 tys. zł. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 propozycje.

W tym roku zgłaszane mogą być nie tylko inwestycje, ale także projekty o charakterze społecznym. Ważne, aby ich realizacja była możliwa na terenie Gminy Krosno Odrzańskie lub należącym do Gminy (w przypadku inwestycji). Szczegóły opis zasad oraz wszelkie niezbędna  formularze znajdują się poniżej. Termin zgłaszania zadań mija 4 listopada 2018 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZADANIA DO BO2019FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZADANIA DO BO2019

UCHWAŁA