Piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby, pyszne świąteczne smakołyki, wspólne kolędowanie, a przede wszystkim szczególna atmosfera. Jarmark Bożonarodzeniowy ma już stałe miejsce w gminnym kalendarzu, bowiem to wydarzenie wyjątkowe, zwiastujące magię nadchodzących Świąt. Jarmark ponownie cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, nie tylko Krosna Odrzańskiego, ale także okolicznych miejscowości. Liczne stoiska zlokalizowane tego dnia przy ul. 1 Maja były tłumnie odwiedzane przez całe sobotnie popołudnie. – Przed nami wyjątkowy czas, czas Bożego Narodzenia. Czas, gdy składamy sobie życzenia i okazujemy ciepło, które powinno nam jednak towarzyszyć przez cały rok. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Życzę, aby nadchodząca Gwiazdka była niezapomniana i przebiegała w gronie najbliższych. Cieszmy się tą chwilą – podkreślał podczas Jarmarku burmistrz Marek Cebula. – Wszyscy z pewnością znamy przepiękną kolędę, która rozpoczyna się słowami „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Wierzę, że w tym magicznym czasie Bóg zagości również w Państwa domach i oddali wszystkie trudne chwile. Niech radość zagości pośród nas – wtórował burmistrzowi ks. Zbigniew Samociak, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.
Następnie zarówno burmistrz, jak i ks. proboszcz tradycyjnie podzielili się z mieszkańcami opłatkiem. Na scenie rozbrzmiały zaś pierwsze kolędy w wykonaniu dzieci z krośnieńskich przedszkoli i szkół.  Tego dnia wystąpiły także zespoły Perfectly i Nadodrze oraz grupa Bajer. – Cieszę się, że ponownie mogliśmy spotkać się z mieszkańcami podczas Jarmarku. Zależało nam, aby wszyscy już teraz poczuli magię nadchodzących Świąt. Dlatego nie zabrakło zarówno wspólnego kolędowania, jak i tradycyjnych potraw, zwiastujących wigilijną wieczerzę. Wśród nich oczywiście pyszny karp, którego mieszkańcy mogli nie tylko skosztować, ale także zakupić – wymienia Tomasz Miechowicz, dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek”.
Okres świąteczny to czas serdeczności i pomocy. W tym roku ponownie przeprowadzono zbiórkę na rzecz Powiatowego Domu Dziecka. Mieszkańcy mogli również zakupić oryginalne bombki, podpisywane własnoręcznie przez burmistrza Marka Cebulę. Fundusze zebrane ze sprzedaży tych wyjątkowych ozdób także przekazano na cele charytatywne.
Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowały: Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Grupa Działania ZIELONE ŚWIATŁO.