Od kwietnia br. uruchomiliśmy bezpłatną aplikację „BLISKO” dedykowaną dla każdego posiadacza smartfona. Za jej pomocą mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie, którzy zainstalują ją na telefonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzących wydarzeniach lub zagrożeniach.

Jest to nowoczesna wersja dawnej aplikacji Komunikator SISMS. Została stworzona po to, aby mieszkańcy mogli na bieżąco otrzymywać lokalne informacje od nadawców, takich jak urzędy gmin i miast, dostawcy prądu, wody czy internetu, bibliotek, domów kultury, lokalnych klubów sportowych, służb porządkowych np. straży pożarnej, policji i innych podmiotów, których podstawą działalności jest użyteczność publiczna. Zintegrowana jest z systemem Child Alert oraz alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Aby być na bieżąco, należy pobrać aplikację TUTAJ( https://www.sisms.pl/3-kanaly-komunikacji#app ) i wpisać nazwę swojej miejscowości. BLISKO zaproponuje nadawców z tego obszaru, a użytkownik samodzielnie zdecyduje z jakich serwisów tematycznych będą mu przesyłane informacje. O otrzymaniu informacji aplikacja powiadomi tak, jak przy nadejściu SMS-a. Aplikacja jest dla użytkowników BEZPŁATNA.

blisko1