Od lipca br. w naszym województwie obowiązywać będzie Lubuska Karta Seniorów.Do skorzystania z karty uprawnieni będą seniorzy z województwa lubuskiego, którzy ukończyli 60 rok życia.

Efektem wprowadzenia Lubuskiej Karty Seniora ma być wzmocnienie kondycji finansowej seniorów, zachęcenie do korzystania z dóbr kultury, edukacji i sportu, umożliwienie rozwoju zainteresowań, promowanie wartości wieku dojrzałego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Karta będzie wydawana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, który aktualnie pracuje nad utworzeniem katalogu uprawnień i ulg, które będą udzielane Seniorom. Zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie gminy Krosno Odrzańskie do udziału w programie i zgłaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów. Wykaz instytucji i podmiotów, a także rodzaj ulg i uprawnień wynikających z posiadania Karty zostanie opublikowany na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze www.rops.lubuskie.pl.

Przystąpienie podmiotów do projektu pozwoli wzbogacić ofertę ulg dla Seniorów w naszej gminie i województwie. Wszelkie informacje dotyczące programu i możliwości przystąpienia do niego, udzielane są przez pracowników Wydziału Polityki Społecznej ROPS pod nr tel. 68 3231885 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji oraz druki dostępne na stronie http://www.polityka-spoleczna.lubuskie.pl/pl/Lubuska-Karta-Seniora