W dniach 18-19 czerwca 2016 r. port rzeczny w Krośnie Odrzańskim ponownie będzie gościł miłośników rzeki Odry, smakoszy wykwintnych potraw i fanów dobrej muzyki. W tych dniach odbędzie się bowiem III. edycja Rybobrania – imprezy pretendującej do miana jednego z lepszych wydarzeń plenerowych w województwie lubuskim. Specjalnie dla naszych mieszkańców oraz turystów przygotowaliśmy niesamowity program, który będzie obfitował w nowe zaskakujące wydarzenia.

Rybobranie rozpocznie się w sobotę, 18 czerwca wielką paradą, która przejdzie ulicami miasta. Wśród uczestników będą mażoretki, szczudlarze, przedszkolaki, uczniowie oraz mieszkańcy. Wszyscy w rytm muzyki będą świętować rozpoczęcie tego największego wydarzenia kulturalnego regionu. Dobrym duchem imprezy jest postać Wodnika, który również tym razem przejmie Krosno Odrzańskie we władanie. Tego dnia zaplanowano ponadto turniej zakładów pracy oraz koncerty kapel Las Melinas oraz Best 4, które rozgrzeją publiczność gotową na przyjęcie gwiazdy wieczoru – zespołu LOKA. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni oraz muzyczne show Romana Awińskiego.

Kulminacja atrakcji nastąpi w niedzielę, 19 czerwca. Wczesnym rankiem krośnieński port opanują wędkarze, a wszystko to za sprawą międzynarodowych zawodów Złota Rybka. Na dobre rozkręci się również Jarmark Rybobraniowy, gdzie poza zakupem ryb będzie można wziąć udział w warsztatach z Robertem Makłowiczem. Do tego loty balonem, konkursy kulinarne, gry i zabawy dla dzieci oraz finał loterii z nagrodą główną – bonem zakupowym o wartości 5 tys. zł. Scenę opanuje Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, zespół Grubsze Ryby oraz Halina Frąckowiak. Całość będzie rozgrzewką przed niesamowitym koncertem z okazji 35-lecia działalności zespołu Lady Pank.

Tak ogromne przedsięwzięcie nie może być zrealizowane bez wsparcia zewnętrznego, dlatego zwracamy się do Państwa z ofertą zakupu indywidualnych pakietów sponsorskich, które pozwolą na promocję potencjału Państwa firm / instytucji poprzez zostanie współorganizatorem Rybobrania. Można się z nimi zapoznać klikając TUTAJ. Nasza oferta jest jednak elastyczna, dlatego też jesteśmy otwarci także na inne propozycje współpracy w ramach imprezy. Osobami upoważnionymi do kontaktu w tej sprawie są Pani Anna Januszkiewicz – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim (tel. 68 410 97 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz Pan Tomasz Miechowicz – Dyrektor Centrum Artystycznego ZAMEK w Krośnie Odrzańskim (tel. 68 383 89 94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), którzy pozostają do Państwa dyspozycji.

Rybobranie to uznana marka w regionie lubuskim ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców, gości i mediów. W ubiegłych latach krośnieński port gościł blisko 5 tysięcy sympatyków święta. Jesteśmy przekonani, że w tym roku, z uwagi na interesujący program oraz koncerty gwiazd, będzie ich jeszcze więcej, co sprawi, że możliwość współorganizacji imprezy odbędzie się z korzyścią zarówno dla organizatorów jak i sponsorów.

Zapraszamy do współpracy!

PAKIETY SPONSORSKIE