Akademia Menadżera Innowacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje jedyny w swoim rodzaju autorski program szkoIeniowo-doradczy Akademia Menadżera lnnowacji (AMl).

Logo Krosna Odrzańskiego

Specjalnie dla właścicieli firm (także prowadzących jednoosobową działalność), księgowych, dla przyszłych przedsiębiorców. Tej konferencji nie można przegapić. Tym bardziej, że udział jest bezpłatny. Ruszyła rejestracja na spotkanie organizowane w Krośnie Odrzańskim.

Zwolnienie z koncesji na alkohol

26 stycznia weszła w życie ustawa, która pozwala samorządom na zwolnienie przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy uiścili jednorazowo opłatę za posiadane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, z części tej należności.

Przypominamy, iż przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, obowiązani są do złożenia do dnia 31 stycznia 2021 r. pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych za rok 2020.

Informujemy, że w związku objęciem Powiatu Krośnieńskiego tzw. „strefą czerwoną” planowane na poniedziałek, 19 października br. szkolenie dot. platformy zakupowej zostaje odwołane. Jednocześnie zachęcamy przedsiębiorców do udziału w spotkaniu on-line, które odbędzie się w środę, 28 października od godz. 8.30 do 10.30.  

Infografika która przedstawia laptopa

Wychodząc naprzeciw zmianom prawnym, które wymuszają elektronizację zamówień publicznych Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim uruchomił Platformę Zakupową, która będzie podstawowym narzędziem komunikacji z Wykonawcami w trakcie prowadzonych postępowań przetargowych.

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., oferuje poręczenia wadialne, jako realną pomoc  przedsiębiorcom startującym w przetargach publicznych. Produkt przygotowano również z myślą o wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości w dobie pandemii covid-19 na terenie województwa lubuskiego.

Krosno Odrzańskie wprowadza pakiet antykryzysowy dla przedsiębiorców z terenu Gminy. Ma on przede wszystkim pomóc przetrwać firmom w trudnym okresie pandemii i zniwelować skalę ewentualnych zwolnień i strat. Z aktualnie dostępnych danych wynika, że co trzecia polska firma odnotowuje spadek przychodów.