Gdzie zarejestrować swoją działalność? Jak zgłosić się do ubezpieczenia w ZUS? Czym jest e-Składka? Jak rozwiązać problem długów w ZUS? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas Tygodnia Przedsiębiorcy, który odbędzie się w dniach 11-15 września w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorcy odbędą się seminaria i dyżury pracowników ZUS. Podczas spotkań przedsiębiorcy otrzymają odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Uczestnicy seminariów poznają zasady zgłoszenia do ZUS, rozliczania składek, dowiedzą się także w jaki sposób delegować pracowników do pracy za granicę. Doradca ZUS ds. ulg i umorzeń podpowie w jaki sposób pozbyć się zadłużenia. Seminaria odbędą się w Zielonej Górze i Nowej Soli. Zapisy są przyjmowane pod nr tel. 683294215.

Zwieńczeniem Tygodnia Przedsiębiorczości będzie debata i panel dyskusyjny pt. „Przedsiębiorco nie bój się osób niepełnosprawnych", która odbędzie się 15 września o godz. 10:00 w Oddziale ZUS w Zielonej Górze przy ul. Kupieckiej 65. W debacie udział wezmą przedstawiciele ZUS, PFRON, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. Uczestnicy debaty dowiedzą się m.in. jakie są formy wsparcia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, a także w jaki sposób Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomaga osobom z niepełnosprawnościami. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na debatę obowiązują zapisy, które przyjmowane są telefonicznie pod nr 683294261 oraz 683294233.

Link do harmonogramu

plakat tydzien przeds ekran