Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Pani Dyrektor, a także wszystkim Pracownicom Mediateki – Biblioteki Publicznej w Krośnie Odrzańskim oraz jej Filii, pragnę złożyć najlepsze życzenia i szczere podziękowania za trud i zaangażowanie jakie na co dzień wkładacie Panie w szerzenie i rozwój kultury literackiej.

Dzisiejsze święto stanowi doskonałą okazję do podkreślenia roli i znaczenia Waszej codziennej pracy oraz zaakcentowania zarówno działalności kulturalnej, jak i edukacyjnej Bibliotek. Placówki te pełnią bowiem niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Stanowią szczególne okno na świat, oferując tym samym dużo więcej niż tylko dostęp do książki i możliwość poznawania języka ojczystego. Dowodem na to jest podejmowana przez Panie aktywność wychowawcza, informacyjna i szkoleniowa, z której korzystają mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie w różnym wieku.

Życzę Paniom pomyślności i niegasnącej satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym. Niech zaufanie i wdzięczność czytelników zaowocuje niekończącą się energią i zapałem do dalszej pracy, a radość z codziennego obcowania z literaturą, towarzyszy Wam każdego dnia.

marek cebula niebieskie